X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyśpiewana historia Polski cz. 2

Powracamy do "wyśpiewanej" przez Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka historii Polski, czyli do ich autorskiej płyty "Nieugięci i niepokorni 1914-1921".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/skitterphoto
O Audycji
Tytuł Trójka na poważnie 2018/11/07 22:00
Prowadzący Wojciech Reszczyński 
Opis

Autorzy przypominają najważniejsze historyczne wydarzenia tamtych lat i bohaterów zmagań o wolną Polskę. Nie przypadkowo autorzy zwrócili się o pomoc do historyka prof. Wiesława Jana Wysockiego, który opatrzył płytę okolicznościowym komentarzem. Czytamy w nim, że autorzy opiewając tamten wielki czyn, czyli cud odrodzenia Państwa Polskiego, prezentują swoistą "pedagogikę dumy" z polskości oraz żarliwe przekonanie, że wolność jest droższa od życia.

Na płycie "Nieugięci i niepokorni 1914-1921" Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk wyśpiewują historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypominają najważniejsze wydarzenia i bohaterów tamtych lat. Są wierni faktom, ale też nie kryją swoich osobistych poglądów, w zasadzie zgodnych z odczuwaniem historii przez większość Polaków.

Dzięki temu możemy poznawać naszą historię uzupełnioną refleksyjnym komentarzem.

Goście Wiesław Jan Wysocki, Leszek Czajkowski, Paweł Piekarczyk 
Playlista
Tagi
Playlista