X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dalej z dekomunizacją przestrzeni publicznej?

Mija 30 lat od zapoczątkowania zmian ustrojowych w Polsce. Okazuje się, że to zbyt krótki okres, aby dokonała się pełna dekomunizacja naszej przestrzeni publicznej.
Działka przy byłej ulicy Chmielnej 70 leży w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
Działka przy byłej ulicy Chmielnej 70 leży w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki w WarszawieFoto: Nahlik/Shutterstock
O Audycji
Tytuł Trójka na poważnie 2019/01/02 22:00
Prowadzący Wojciech Reszczyński
Opis

Nie udaje się w pełni wprowadzić w życie ustawy dekomunizacyjnej. Dzieje się tak za sprawą Naczelnego Sądu Administracyjnego, który anulował nowe nazwy 44 ulic w Warszawie.

– Mam nadzieję, że jeszcze nie jest za późno i przywracanie nazw komunistycznych ulicom nie stanie się faktem, ale to jednak się już dzieje. To jest bardzo zły pomysł, żeby te nazwy wracały. Najbardziej szokuje mnie Armia Ludowa, jako nazwa, bo została sprowadzona tutaj przez sowietów. Ta organizacja tak naprawdę zajmowała się zwalczaniem Polskiego Państwa Podziemnego. Zastanawiam się, dlaczego warszawskie ulice mają być rekomunizowane. Niestety obawiam się, że przede wszystkim stoją za tym układy, struktury i ludzie systemu komunistycznego, którzy mają być dalej czczeni i chwaleni kosztem naszych narodowych bohaterów – powiedział dziennikarz Tadeusz Płużański.

– Trzeba wreszcie rozprawić się z przeszłością. Nie możemy dzielić ludzi na tych, którzy służyli Polsce i tych, którzy służyli obcym. Musimy się kierować naszym polskim rozumem i interesem Polski – dodał sędzia Bogusław Nizieński.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Goście Bogusław Nizieński, Tadeusz Płużański
Playlista
Tagi

Playlista
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk - Bóg się rodzi
  • Ścierski Franciszek /Bojszowy/ - Za kolędę dziękujemy