X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawda o Brygadzie Świętokrzyskiej

Mija właśnie 75. rocznica utworzenia Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Brygada była jedną z największych i najdłużej istniejących jednostek partyzanckich na ziemiach Polski podczas II wojny światowej.
Potyczka wojsk niemieckich z partyzantami. Widoczny niemiecki strzelec na pozycji za ceglanym murem
Potyczka wojsk niemieckich z partyzantami. Widoczny niemiecki strzelec na pozycji za ceglanym muremFoto: Wydawnictwo Prasowe Kraków-Warszawa/NAC
O Audycji
Tytuł Trójka na poważnie 2019/08/14 23:00
Prowadzący Wojciech Reszczyński
Opis

Dwa lata wcześniej, 20 września 1942 roku powstały Narodowe Siły Zbrojne, z połączenia kilkunastu organizacji związanych z ruchem narodowym. Przez cały okres PRL-u ale też w III RP Brygada Świętokrzyska była przedstawiana jako symbol zdrady i kolaboracji z okupantem. Dziś także trzeba walczyć o prawdę na temat Brygady. To obowiązek niezależnych historyków oraz młodego pokolenia kultywującego tradycje żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W audycji gośćmi Wojciecha Reszczyńskiego byli: Leszek Żebrowski i prezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Karol Wołek.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Playlista
Tagi
Playlista