X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miesiące beztroski przed tragedią

– Wiosną i latem 1939 roku w gazetach wielu dziennikarzy posługiwało się argumentem, że Hitler nie ma możliwości ataku, bo nie ma na to siły, a my jesteśmy świetnie przygotowani i nie ma się czego obawiać – przypomina Małgorzata Żaryn, współautorka książki "Rok 1939. Od beztroski do tragedii".
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, 20 sierpnia 1939 roku
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, 20 sierpnia 1939 rokuFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe
O Audycji

Tytuł Trójka na poważnie 2019/08/28 23:08
Prowadzący Wojciech Reszczyński
Opis

W "Rok 1939. Od beztroski do tragedii" znajdziemy szczegółowe kalendarium wydarzeń poprzedzających wybuch II wojny światowej i tych, które nastąpiły już po nim, rozpoczynając od stycznia 1939, kończąc na przełomie lat 1939 i 1940.

– Poprzez fragmenty pamiętników i wspomnień próbujemy pokazać atmosferę, która z jednej strony jest atmosferą mobilizacji i wiedzy, że coś już wisi w powietrzu. Z drugiej strony jest beztroska i codzienność, która buduje nam wydarzenia i fakty, m.in. sportowe, takie jak wejście polskich himalaistów na Nanda Devi – opowiada Jan Żaryn, historyk i współautor publikacji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Goście Jan ŻarynMałgorzata Żaryn (historycy, autorzy książki "Rok 1939. Od beztroski do tragedii") 
Playlista
Tagi

Playlista