Wspomnienie prof. Jana Szyszko

W tym wydaniu "Trójki na poważnie" w studio pojawiło się czterech gości: Mariusz Orion-Jędrysek, Paweł Sałek, Zbigniew Wysocki i Marcin Dybowski. Wszyscy byli w przeszłości współpracownikami niedawno zmarłego prof. Jana Szyszki.
Jan Szyszko
Jan SzyszkoFoto: Shutterstoc.com/ArtMediaFactory
O Audycji

Tytuł Trójka na poważnie 2019/10/23 23:08
Prowadzący Wojciech Reszczyński
Opis

Jan Szyszko, były minister środowiska, profesor nauk leśnych, polityk Prawa i Sprawiedliwości. Zmarł nagle, w wieku 75 lat. Był ministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło. Funkcję szefa tego resortu sprawował także wcześniej, w latach 1997-1999 oraz 2005-2007. Zasiadał w Sejmie V, VI, VII i VIII kadencji.

W pracy naukowej specjalizował się badaniu zmienności w środowisku leśnym oraz regeneracji systemów leśnych. Napisał ponad 100 publikacji naukowych z dziedziny ekologii i gospodarki leśnej. Prowadził badania nad wykorzystaniem zasobów przyrodniczych dla rozwoju gospodarczego.

– Poznałem pana profesora w 2015 roku, gdy tworzył się rząd PiS, a on sam metodycznie szukał współpracowników. Natknął się na mnie i zaprosił do współpracy. Od początku do końca byłem razem z nim w ministerstwie jako podsekretarz stanu. To był człowiek wielkiej pracy i wielkiego serca. Jednym słowem: patriota – wspomina Jana Szyszkę Mariusz Orion-Jędrysek.

– Miałem ten zaszczyt, że w imieniu studentów i wychowanków pana profesora, mogłem powiedzieć kilka słów na zakończenie jego drogi życiowej. Chciałem w tym przemówieniu podsumować kilka najważniejszych spraw, które przez całe życie powtarzał. Znałem go od 1998 roku i na dobre i na złe zawsze współpracowaliśmy. Dużo się nauczyłem, wiele dowiedziałem. Sam etap pracy, czy za czasów pierwszego rządu PiS, czy od roku 2015, to były wiekie sprawy dla Polski, także dla mnie – dodaje Paweł Sałek.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

IAR/ml

Goście Mariusz Orion-Jędrysek, Paweł Sałek, Zbigniew Wysocki i Marcin Dybowski
Playlista
Tagi

Playlista