X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skąd pochodzą nasze barwy narodowe?

Dlaczego w naszych barwach narodowych dominują czerwień i biel? Co symbolizują te kolory? Od kiedy towarzyszy nam biały orzeł na czerwonym tle? Na te i inne pytania odpowiada wyczerpująco Leszek Rodziewicz.
Zdj. ilustracyjneFlaga Polski
Zdj. ilustracyjne/Flaga PolskiFoto: Velishchuk Yevhen/Shutterstock.com
O Audycji

Tytuł Trójka na poważnie 18 grudnia godz. 23:08
Prowadzący Wojciech Reszczyński
Opis

Czym są barwy narodowe, a czym barwy państwowe? Dlaczego nad pałacem prezydenckim nie powiewa tradycyjna chorągiew Rzeczypospolitej? Kiedy należy wywieszać polską flagę? Czy wyłącznie w trakcie świąt państwowych?

– Od czasów saskich, wojsko polskie prawie przez 100 lat nosiło białą kokardę przy hełmie. Tadeusz Kościuszko na obrazach również nosi ten kolor. Po wybuchu powstania listopadowego powstały trzy propozycje: aby utrzymać białą kokardę, która jest symbolem wojska, druga, by wprowadzić trzy kolory – niebieski, biały i czerwony i trzecia, która proponowała barwy białą i czerwoną, która została zatwierdzona przez Sejm – opowiada Leszek Rodziewicz, wiceprzewodniczący zarządu Rodowego Stowarzyszenia Rodziewiczów i pomysłodawca Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polski 2 maja.

Gdzie miałoby powstać muzeum polskich barw narodowych? Co stoi na przeszkodzie temu projektowi? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

kr

Goście Leszek Rodziewicz (historyk)
Playlista
Tagi

Playlista
  • Grechuta Marek, - Ojczyzna
  • Włodek Pawlik Trio, - Prząśniczka