X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Umowa gazowa zbrodnią stanu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2010 16:49
Polska na niekorzystnej umowie straciła ponad 40 miliardów dolarów. – uważa Witold Michałowski, redaktor naczelny pisma "Rurociągi".
Audio

Według Witolda Michałowskiego, redaktora naczelnego jedynego w kraju fachowego pisma "Rurociągi", porozumienie z 1993 roku jest wybitnie niekorzystne i należy pociągnąć do odpowiedzialności ludzi, którzy wówczas negocjowali w imieniu Polski. – Umowa podpisana w 1999 roku to zbrodnia stanu – stwierdza.

Obecne ustalenia, wg redaktora "Rurociągów" nie zapewniają bezpieczeństwa energetycznego kraju, gdyż uzależniają nas od Rosyjskich dostaw. Uważa on, że Polska powinna posiadać co najmniej dwa morskie terminale gazowe. Ponadto jeden z nich powinien mieć połączenie z Gazociągiem Jamalskim, abyśmy w razie przerwania dostaw z Rosji mogli sprzedawać gaz Białorusinom. Dziennikarz chwali obecne władze PGNiG za działania zmierzające w kierunku budowy gazoportów.

O Polskich zasobach energetycznych wypowiedzieli się także profesor Politechniki Warszawskiej Zbigniew Wrzesiński, były szef Agencji Techniki i Technologi oraz geolog prof. Bogdan Żakiewicz - specjalista od geotermi. 

- Możemy w Polsce produkować własny gaz, nie tylko z łupków, które wciąż stoją pod znakiem zapytania. Mamy dużo gazu zwyczajnego, trzeba zwiększyć ilość badań i wierceń we Polsce. Poza tym mamy możliwość produkcji dużej ilości gazu z węgla, i to gazu syntezowego o dużej wartości – mówi prof. Żakiewicz.

Natomiast prof. Wrzesiński uważa, że dywersyfikacja źródeł gazu jest konieczna, lecz Polska powinna postawić na nowoczesne technologie produkcji energii, takie jak źródła odnawialne, czy reaktory jądrowe IV generacji. – Już za 3 lata takie urządzenia wejdą do użytku – ocenia.

Czytaj także

"Negawaty czy atomówka" - Janusz Deblessem

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2008 18:15
Jak rozwiązać problem wciąż rosnącego zapotrzebowanie na energię elektryczną? Szansą dla Polski na pozyskanie tańszej energii jest budowa elektrowni atomowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Bruksela zgodzi się na polsko-rosyjską umowę?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2010 19:54
Polski rząd jest optymistyczny, jeśli chodzi o pomyślne rozwianie wątpliwości Komisji Europejskiej dotyczących umowy gazowej z Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umowa gazowa z Rosją musi zostać poprawiona

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2010 15:26
Bruksela domaga się, aby taryfy za tranzyt rosyjskiego gazu były ustalane sprawiedliwie.
rozwiń zwiń