Spór ewolucjonizmu z kreacjonizmem

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 15:00
Zdarza się, że spór ewolucjonizmu z kreacjonizmem nabiera szczególnego dynamizmu i aktualności, i przestaje być tylko sporem typowo filozoficznym, gdy w jego zasięgu pojawia się konkretne państwo, jego instytucje i obywatele.
Audio
Spirala DNA
Spirala DNAFoto: csb.yale.edu

 Kolumbia, kraj w którym nadal toczy się wojna domowa dyktowana przez terror karteli narkotykowych, wyłamała się z kanonu politycznej poprawności i odrzuciła gloryfikowanie ewolucjonizmu. Prezydent, premier z rządem, wojsko, policja, ludzie biznesu oraz olbrzymia większość narodu zgodziła się na konsekrację (poświęcenie) swojego państwa i narodu Chrystusowi. Teistyczną konstytucję, jak w każdym demokratycznym kraju dopuszczającą wolność wyznania, wzbogaca codzienna modlitwa do Boga przywódców państwa oraz większości narodu. Ma być to sposób, swoista pokojowa broń, w celu zapewnienia państwu i jego obywatelom pokoju społecznego.
W historii Polski mieliśmy także przykłady konsekracji (śluby Jana Kazimierza we Lwowie w XVII wieku, Śluby Jasnogórskie Narodu Polskiego w 1956 roku), dlatego współczesny przykład konsekracji Kolumbii może wzbudzać nasze zrozumiałe zainteresowanie.
Świadkiem odnowy Kolumbii w duchu wiary był dziennikarz i filmowiec Dominik Tarczyński. Co ciekawego zobaczył, a co na ten temat mają do powiedzenia słuchacze?
Zapraszam na nocne spotkanie w "Trójce na Poważnie" w środę od godz. 0.05 do 2.00,

 Wojciech Reszczyński