Off Festival 2018. Artur Rojek ogłasza w Trójce kolejnych artystów!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 20:00
– Element mieszania gatunków jest najprzyjemniejszą częścią mojej pracy. Mam nadzieję, że informacja o tym, kto zagra, ucieszy fanów muzyki – mówi dyrektor Off Festivalu Artur Rojek.
Audio
  • Off Festival 2018. Artur Rojek ogłasza w Trójce kolejnych artystów! (Aksamit/Trójka)
Anna Gacek i Artur Rojek
Anna Gacek i Artur Rojek Foto: Karolina Wanat

– Jeśli miałbym się skupić na pracy nad festiwalem, to prześladują mnie, ale w pozytywnym sensie, bardzo pozytywne komentarze pod naszymi postami, wliczając w to ogłoszenia nowych wykonawców. Wiąże się z tym wiele emocji. To zaskakujące i bardzo dobre. Mam wrażenie, że ja, jako człowiek, który zajmuje się wyborem wykonawców, niejako tracę zainteresowanie. Dlatego reakcje odbiorców są takie ważne. Najlepsze jednak jest to, jak różnorodna jest muzyka, która będzie prezentowana w czasie festiwalu – dodaje Artur Rojek.

Kto wystąpi podczas 13. edycji Off Festivalu?

 

Grafika promująca tegoroczną edycję Off Festival Grafika promująca tegoroczną edycję Off Festival

Turbonegro
Legenda norweskiego punk rocka, która równie dużo zawdzięcza dziedzictwu Stooges co Kiss, ale konsekwentnie, od niemal trzech dekad, chadza własnymi ścieżkami. Szybko dorobili się kultowego statusu w klubach Oslo i Hamburga, a w dotarciu do szerszej publiczności pomógł im boom na norweski metal – wielu luminarzy blackmetalowej sceny wskazywało Turbonegro jako źródło inspiracji. Dziwaczny wygląd, szokujące teksty, balansowanie z gracją słonia w składzie porcelany na granicy pastiszu i złego smaku, porywające rockandrollowe hymny – jest wiele powodów dla których można kochać Turbonegro. Plan na czas ich występu jest więc taki: Everybody sell your body to the night!

Big Freedia

Ależ to będzie zabawa! Drag queen i raperka z Nowego Orleanu, samozwańcza – ale niekwestionowana – królowa stylu bogunce, zarzuci nas bangerami, od których skacze tętno, włos się jeży i parują okulary. Od undergroundowych mixtape’ów i niskobudżetowych klipów, kręconych w miejscówkach zrujnowanych przez huragan Katrina, po zdradzający popowe ambicje i inspiracje EDM-em, porywający album „Just Be Free” – Big Freedia przeszła długą drogę. Ale chyba nie błądziła, skoro sampluje ją Beyonce? Zresztą – zobaczcie poświęcony jej serial na Netflixie, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

Egyptian Lover
Pionier amerykańskiej sceny electro i jej szczęśliwego związku z hip-hopem. Jego numery - "Egypt, Egypt", "Computer Love", "Dance" – znali i tańczyli wszyscy w amerykańskich klubach, zanim jeszcze zaczęli kojarzyć, kto jest ich autorem. Greg Broussard, producent i DJ z Los Angeles, zaczynał karierę na początku lat 80., rozkręcając imprezy dla wymagającej lokalnej publiczności. Dziś jeździ po całym świecie otoczony nimbem kultowości, niezmiennie uzbrojony w Rolanda TR-808 i rytmy, przy których rodził się breakdance.

Aldous Harding

Kiedy młoda kobieta nagrywa album zatytułowany „Party” spodziewacie się… na pewno nie tego, co wypełnia drugą płytę wokalistki z Nowej Zelandii. Muzyką zaraziła ją matka, pieśniarka folk, a zahartowała ulica, na której Harding grywała, zanim została odkryta. Porównywana do Nico i PJ Harvey, ale też do freakfolkowych odlotów CocoRosie i Joanny Newsom, artystka wypracowała własny muzyczny język: mroczny i hipnotyzujący, ale przy tym urzekająco piękny. Występ Aldous Harding nie może być zwykłym koncertem…

Podczas tegorocznej edycji Off Festivalu wystąpią również wcześniej ogłoszeni: Grizzly Bear, Clap Your Hands Say Yeah z płytą "Some Loud Thunder", Marlon Williams i John Maus.

Off Festival Katowice 2018 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 260 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. Cena ta obowiązuje do 18 lutego lub do wyczerpania biletów z pierwszej puli! W sprzedaży są już również bilety na pole namiotowe, w cenie 70 zł.

***

Tytuł audycji: Aksamit
Prowadząca: Anna Gacek
Gość: Artur Rojek
Data emisji: 15.01.2018
Godzina emisji: 19.11

ml/mz

Czytaj także

Bela Komoszyńska u Anny Gacek

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 15:08
Na chwilę przed startem trasy Amor Tour zespołu Sorry Boys studio Trójki odwiedziła wokalistka grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co słuchać u Darii Zawiałow?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 15:08
W środowe popołudnie gościem radiowej Trójki była Daria Zawiałow, która m.in. opowiadała o nadchodzących koncertach i podsumowała mijający rok.
rozwiń zwiń