Muzycy Franz Ferdinand o nowej płycie

Członkowie szkockiego zespołu rozmawiali z Anną Gacek o ich najnowszej płycie. Alex Kapranos i Julian Corrie opowiadali także o przeszłość i przyszłości Franz Ferdinand. 
Anna Gacek i członkowie zespołu Franz Ferdinand
Anna Gacek i członkowie zespołu Franz FerdinandFoto: archiwum prywatne
O Audycji

Tytuł Aksamit 2018/02/12 20:09
Prowadzący Anna Gacek
Opis

W piątek w sklepach pojawił się najnowszy krążek zespołu Franz Ferdinand. Piąty album szkockiej grupy nosi tytuł "Always Ascending" i jest wyjątkowy, ponieważ gitarzysta Nicholas McCarthy opuścił szeregi zespołu, a w jego miejsce dołączył Julian Corrie.

– Byłem w dużym szoku, kiedy podczas wakacji sprawdzałem pocztę elektroniczną, a tam pojawiła się wiadomość od Alexa Kapranosa. W moim umyśle odpowiedź "tak" pojawiła się w ciągu pięciu sekund. Byłem bardzo podekscytowany. Spotkaliśmy się w pubie w Glasgow i rozmawialiśmy długo o muzyce – mówi nowy członek zespołu Julian Corrie.

– Dla mnie przeszłość to pierwszy rozdział zespołu. Ta płyta brzmi jak początek nowego etapu Franz Ferdinand. Nad nowym projektem pracowało się świetnie. Po prostu dobrze się bawiliśmy. Byliśmy podekscytowani – opowiada o pracy nad "Always Ascending" Alex Kapranos, wokalista zespołu. 

Jak szczegółowo wyglądała praca nad nowym albumem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Goście Alex Kapranos i Julian Corrie (zespół Franz Ferdinand)
Playlista
Tagi
Playlista
  • Cruise Julee, - Questions in a World of Blue
  • Calvi Anna, - Sing To Me
  • Franz Ferdinand - Always Ascending