Chłopak od piosenek. Rozmowa z Błażejem Królem

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 21:00
"Przewijanie na podglądzie" to tytuł nowej płyty Błażeja Króla, która ukazała się 16 marca. Teraz artysta opowiedział o niej na antenie Trójki.
Audio
  • Błażej Król prezentuje nowy album (Aksamit/Trójka)
Anna Gacek i Błażej Król
Anna Gacek i Błażej KrólFoto: Iwona Król

Co prawda Błażej Król reaguje śmiechem na billboardy reklamujące jego nowy album, ale nie miałby nic przeciwko, gdyby okazało się, że grono jego fanów wcale nie jest wąskie. Jak mówi, jest chłopakiem od piosenek i chciałby, żeby jego utwory były słuchane.

Tytuł albumu przenosi do świata kaset wideo. Przewijanie na podglądzie niszczyło taśmę i jakość VHS, dlatego jest w tym coś z ostrzeżenia: nie rób, bo zepsujesz. Interpretacja tytułu płyty Błażeja Króla jest bardzo szeroka. Między innymi może chodzić o psucie relacji międzyludzkich. – Myśląc o tym tytule, wyobrażałem sobie raczej przewijanie kciukowe, fragmentaryczne podglądanie, pewną skrótowość i przyspieszenie całego naszego życia. Imprezowanie też jest przewijaniem na podglądzie i niszczy tę naszą taśmę – tłumaczył gość Anny Gacek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Błażejem Królem. W audycji prezentowaliśmy także utwory z jego najnowszego albumu.

***

Tytuł audycji: Aksamit
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: Błażej Król (muzyk)
Data emisji: 19.03.2018 
Godzina emisji: 20.10

abi/mk

Czytaj także

Kasia Lins: piękne melodie przychodzą przed snem

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 21:00
Gościem "Aksamitu" była Kasia Lins, która w rozmowie z Anną Gacek opowiadała o płycie "Wiersz ostatni" i wraz z zespołem wykonała w studiu im. Agnieszki Osieckiej kilka nowych utworów!
rozwiń zwiń

Czytaj także

OFF Festival Katowice 2018. Ariel Pink kuratorem

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 19:50
Ariel Pink i ...And You Will Know Us by the Trail of Dead zapraszają nas w przeszłość, Wednesday Campanella, Housewives i Nanook of the North w przyszłość, a Or:La i Bass Astral x Igo – do tańca. Znamy kolejnych wykonawców, którzy na początku sierpnia pojawią się w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daria Zawiałow: gramy Młynarskiego ku pokrzepieniu serc

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 12:00
– Nie spodziewałam się, że moja wersja "Jeszcze w zielone gramy" zostanie tak odebrana. Ludzie, którzy nie znali mojej muzyki dzięki temu utworowi zaczęli słuchać także mojego autorskiego materiału – mówi Daria Zawiałow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Marcell: śpiewanie utworów Dylana to wielkie wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 16:00
Odwiedziła nas Julia Marcell, która opublikowała w tym tygodniu – z teledyskiem – swoją wersję słynnego "Like a Rolling Stone". Co zafascynowało ją w słynnym dziele Dylana?
rozwiń zwiń