Lou Doillon: chcę, by ludzie bawili się przy mojej muzyce

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 21:00
– To był najwyższy czas, aby trochę się zabawić – mówiła Lou Doillon, która odwiedziła Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej przy Myśliwieckiej 3/5/7, zagrała tu kilka piosenek ze swojego najnowszego albumu "Soliloquy", a także porozmawiała z Anną Gacek.
Audio

Lou Doillon jest córką francuskiego reżysera Jacques’a Doillona i angielskiej piosenkarki i aktorki Jane Birkin, a jej przyrodnie siostry to aktorka Charlotte Gainsbourg i fotografka Kate Barry (1967-2013). Dillon była modelką (m.in. domu mody Givenchy), ale jej pasją jest aktorstwo i śpiew – zagrała w kilkunastu filmach i nagrała trzy albumy.

Właśnie ukazała się jej trzecia płyta, "Soliloquy", najbardziej taneczna, swobodna i radosna pozycja w jej dyskografii. Taka też była na scenie Trójkowego studia im. Agnieszki Osieckiej – uśmiechnięta, zadowolona, z radością dzieliła się z publicznością swoimi piosenkami – wykonała je wspólnie z zespołem – oraz opowieściami i anegdotami z życia.

– Chcę, by ludzie bawili się przy mojej muzyce, a nie martwili, czy wszystko jest ze mną w porządku – mówiła w rozmowie z Anną Gacek Lou Doillon. – To był najwyższy czas, aby trochę się zabawić. Poczułam, że w tym dystansie, w tej formie aktorskiego wykonania jest coś, co mnie interesuje. Może w kamuflażu można paradoksalnie powiedzieć więcej niż w formie bezpośredniej? Ludzie nagle nie są zawstydzeni, przerażeni tym, co na nich zrzucasz – dodała artystka.

Dziennikarka Trójki rozmawiała z Lou niemal o wszystkim, nawet o… polskim chrzanie. Ale także o rzeczach poważnych i ważnych. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, a także do obejrzenia recitalu artystki.

***

Tytuł audycji: Aksamit
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: Lou Doillon (piosenkarka, aktorka)
Data emisji: 18.03.2019
Godzina emisji: 19.30

kw/ab

Czytaj także

Lou Doillon: wszyscy jesteśmy wiecznie niespełnieni

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 11:03
Bohaterką "Offensywy" była córka Jane Birkin i przyrodnia siostra Charlotte Gainsbourg – Lou Doillon, która przed rokiem wydała debiutancki album zatytułowany "Places". Dziś we Francji płyta ma status platynowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lou Doillon i jej muzyczne zadziwienia

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 18:09
- To wielki przywilej podróżować po świecie ze swoją muzyką. Wciąż zaskakuje mnie, że ludzie przychodzą na moje koncerty - przyznała w rozmowie z Anną Gacek Lou Doillon.
rozwiń zwiń