X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Błażej Król: smutne utwory są prawdziwe

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 21:12
– W "Aksamicie" Król "Nieumiarkowania". Tak chyba najlepiej wypowiedzieć tytuł jego najnowszej płyty. To audycja "na bogato" i iście królewska – zapowiadała prowadząca Anna Gacek. 
Audio
  • Błażej Król w rozmowie z Anną Gacek o nowej płycie (Aksamit/Trójka)
Błażej Król i Anna Gacek
Błażej Król i Anna Gacek Foto: Iwona Król

Artysta opowiedział o swoim najnowszym albumie, którego premiera odbędzie się 13 września. Błażej Król to wokalista i kompozytor. Związany przeszłością z wieloma zespołami, między innymi współtworzył eteryczny duet UL/KR. Komponuje i wykonuje swoje utwory, śpiewając napisane przez siebie teksty. Teksty, które są elementem łączącym wszystkie jego dotychczasowe projekty: nieco abstrakcyjne, ale mające ukryty wartościowy sens, dające wiele do zrozumienia, choć w sposób nieoczywisty.

Tu można znaleźć pierwsządrugą godzinę "Aksamitu", w którym przedpremierowo zaprezentowaliśmy nową płytę Błażeja Króla >>>

Muzycznie to charakterystyczna przestrzenna produkcja, która łączy w sobie nowoczesne, alternatywne aranżacje, połączone z brzmieniem starych kaset. Coraz ważniejszą rolę w muzycznej przygodzie Błażeja odgrywa jego żona – Iwona. Początkowo doradzała, komentowała, zajmowała się kwestiami artystycznymi od strony około producenckiej. Od paru lat jest pełnoprawnym członkiem zespołu, tworzą i występują razem na scenie. Gdyby zliczyć wszystkie albumy, które tworzył lub współtworzył Błażej Król, "Nieumiarkowania" to dwunasty album artysty.

– Zawsze twierdziłem, że smutne utwory są prawdziwe. Melancholia to siła najlepszych pieśni, które chwytają za jakąś część ciała czy emocje. Bronię się i czasami, chcę uciec od tej ciemności – mówił Błażej Król w rozmowie z Anną Gacek. – Jestem fanem prostych emocji. Dla mnie nie musi coś stroić i być super równe – dodał.

Jaki artysta zrobił ostatnio na Błażeju Królu ogromne wrażenie? Jak powstawał album "Nieumiarkowania"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Aksamit
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: Błażej Król (muzyk)
Data emisji: 9.09.2019
Godzina emisji: 19.05

kw/mk

Czytaj także

The Dumplings: energii będzie coraz więcej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 12:00
Anna Gacek gościła w audycji Justynę Święs i Kubę Karasia, czyli duet The Dumplings. Artyści zaprezentowali najnowszy singiel, nagrany na specjalną okazję. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To był wzruszający i piękny występ". Relacja z OFF Festivalu!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 21:44
To była szczególna audycja, poprowadzona wprost z magicznego, plenerowego, Trójkowego studia, w trakcie ostatniego dnia OFF Festivalu 2019. Dla słuchaczy radiowej Trójki Anna Gacek przygotowała specjalną niespodziankę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Gierszał: wymiana energii z publicznością uzależnia

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 22:00
24 sierpnia w Żywcu wybrzmiały ostatnie dźwięki tegorocznej edycji Męskiego Grania. W tym wydaniu "Listy osobistej" nasi dziennikarze nadawali z dwóch miejsc jednocześnie – Anna Gacek z łowickiego Amfiteatru pod Grójcem, zaś Piotr Metz ze Strefy Kultury w Katowicach. Oboje nie tylko puszczali utwory artystów występujących na festiwalu, ale także rozmawiali z niektórymi z nich.
rozwiń zwiń