Literacki bunt mechanicznych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 13:18
- Pierwszy mechaniczny człowiek powstał, kiedy Francja i Hiszpania były w stanie wojny z Holandią. Pomyślałem, że taki wynalazek mógł zmienić jej losy - opowiadał w Trójce autor książki "Mechaniczny" Ian Tregillis.
Audio
  • Ian Tregillis opowiada o książce "Mechaniczny" (Przewodnik fantastyczny/ Trójka)
Jak wyglądałby świat opanowany przez mechanicznych ludzi? Na pytanie próbuje odpowiedzieć autor książki Mechaniczny (zdjęcie ilustracyjne)
Jak wyglądałby świat opanowany przez mechanicznych ludzi? Na pytanie próbuje odpowiedzieć autor książki "Mechaniczny" (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay/intographics

W literackim świecie autora potężna armia tzw. Klakierów podbiła świat i nikt nie ośmielił się jej przeciwstawić, zatem nie było wojen. A kiedy nie było wojen, ludzie zaczęli wykorzystywać "mechanicznych" do innych rzeczy.

Człowiek nie potrafił jednak zrozumieć języka Klakiera, a terkoczące ciągle maszyny z czasem przestał nawet zauważać. - Jak wiatrak, który ciągle szumi… Wtedy zastanowiłem się, jak czułby się ktoś, kto jest cały czas niezauważalny - opowiadał w Trójce pisarz.

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Autor: Wioletta Myszkowska
Gość: Ian Tregillis (autor)
Data emisji: 12.09.2016  
Godzina emisji: 10.18

ei/fbi

Czytaj także

"Metro 2033" - opowieść o świecie po końcu świata

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 16:00
"Metro 2033" porusza kwestie społeczne. Opisuje w sposób lekko karykaturalny, jak wyglądało rosyjskie społeczeństwo w latach 90. - mówi autor Dmitry Glukhovsky.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orient splatający się z Zachodem w "Królach Dary"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 16:55
- Historia opisana w "Królach Dary" jest w dużej części oparta na klasycznej opowieści o założeniu dynastii Han w 206 roku p.n.e., którą chciałem przekształcić, by mogli się do niej odnieść czytelnicy należący do innych kręgów kulturowych - opowiada pisarz Ken Liu.
rozwiń zwiń