X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Literacki bunt mechanicznych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 13:18
- Pierwszy mechaniczny człowiek powstał, kiedy Francja i Hiszpania były w stanie wojny z Holandią. Pomyślałem, że taki wynalazek mógł zmienić jej losy - opowiadał w Trójce autor książki "Mechaniczny" Ian Tregillis.
Audio
  • Ian Tregillis opowiada o książce "Mechaniczny" (Przewodnik fantastyczny/ Trójka)
Jak wyglądałby świat opanowany przez mechanicznych ludzi? Na pytanie próbuje odpowiedzieć autor książki Mechaniczny (zdjęcie ilustracyjne)
Jak wyglądałby świat opanowany przez mechanicznych ludzi? Na pytanie próbuje odpowiedzieć autor książki "Mechaniczny" (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay/intographics

W literackim świecie autora potężna armia tzw. Klakierów podbiła świat i nikt nie ośmielił się jej przeciwstawić, zatem nie było wojen. A kiedy nie było wojen, ludzie zaczęli wykorzystywać "mechanicznych" do innych rzeczy.

Człowiek nie potrafił jednak zrozumieć języka Klakiera, a terkoczące ciągle maszyny z czasem przestał nawet zauważać. - Jak wiatrak, który ciągle szumi… Wtedy zastanowiłem się, jak czułby się ktoś, kto jest cały czas niezauważalny - opowiadał w Trójce pisarz.

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Autor: Wioletta Myszkowska
Gość: Ian Tregillis (autor)
Data emisji: 12.09.2016  
Godzina emisji: 10.18

ei/fbi

Czytaj także

"Metro 2033" - opowieść o świecie po końcu świata

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 16:00
"Metro 2033" porusza kwestie społeczne. Opisuje w sposób lekko karykaturalny, jak wyglądało rosyjskie społeczeństwo w latach 90. - mówi autor Dmitry Glukhovsky.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orient splatający się z Zachodem w "Królach Dary"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 16:55
- Historia opisana w "Królach Dary" jest w dużej części oparta na klasycznej opowieści o założeniu dynastii Han w 206 roku p.n.e., którą chciałem przekształcić, by mogli się do niej odnieść czytelnicy należący do innych kręgów kulturowych - opowiada pisarz Ken Liu.
rozwiń zwiń