Świat, w którym człowiek nie jest mile widzianym gościem

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 22:23
- Będziecie ścigani, zastraszani i mogą wam się przydarzyć naprawdę straszne rzeczy, ponieważ jesteście ludźmi - opowiada autorka "Dziecka Odyna" Siri Pettersen.
Audio
  • Siri Pettersen opowiada o bohaterach swojej sagi (Przewodnik fantastyczny/Trójka)
Siri Pettersen
Siri PettersenFoto: The Raven Rings/mat. prasowe

Wyd. Rebis Wyd. Rebis

Mitologia nordycka od zawsze pobudzała wyobraźnię pisarzy. Dowodem na to jest m.in. trylogia fantasy Siri Pettersen pt. "Krucze pierścienie". Saga fantastyczna w tym wydaniu została osadzona na staronordyckim gruncie.

W świecie Ym, wymyślonym przez Petterson, człowiek jest mitem i nie ma co oczekiwać ciepłego przyjęcia ze strony miejscowych. - To taka postać, która pojawia się w historyjkach dla dzieci, aby je postraszyć. Nikt tak naprawdę nie wierzy w to, że ludzie istnieją - opowiada norweska pisarka.

Zdaniem mieszkańców Ym ludzie są nosicielami choroby zwanej zgnilizną. Co zatem stanie się z Hirką - dziewczyną, która okazuje się być dzieckiem Odyna? Więcej szczegółów w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Autor: Wioletta Myszkowska
Gość: Siri Pettersen (norweska pisarka i rysowniczka)
Data emisji: 26.06.2017  
Godzina emisji: 10.15

sm/czaj

 

Czytaj także

Niespokojne meekhańskie granice i hołd dla Sienkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 19:05
- W tej chwili to nie jest dobry czas, by odwiedzać Meekhan. Jak mawiają Chińczycy, nadchodzą dla niego ciekawe czasy. Wybrałbym spokojniejszą okolicę, tylko nie mam pojęcia, gdzie będzie spokojnie w tym świecie - mówi pisarz, Robert M. Wegner.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hel 3" - mroczna wizja ewolucji internetu

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 17:58
MegaNet to wizja internetu przyszłości, w którym nie liczy się prawda, a podgrzewanie emocji. O książce "Hel 3" opowiada jej autor Jarosław Grzędowicz.
rozwiń zwiń