X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Smoki, wikingowie i wielkie tajemnice

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 12:30
Amerykańskie spojrzenie na pochodzące z Polski baśnie, wizyta na Wyspach Dary i obcowanie z fantastycznym światem wikingów. Za nami kolejna podróż w świat fantastyki.
Audio
  • Rozmowa z autorami książek "Wybrana", "Królowie Dary" i "Dziecko Odyna" (Przewodnik fantastyczny/Trójka)
Fragment okładki książki Wybrana Naomi Novik
Fragment okładki książki "Wybrana" Naomi NovikFoto: Wyd. Rebis

"Królowie Dary" Ken Liu "Królowie Dary" Ken Liu

Gościem "Przewodnika fantastycznego" była Naomi Novik - amerykańska pisarka, której mama, Polka, czytała na dobranoc polskie podania. Może dlatego dzisiaj Naomi jest specjalistką od smoków. - Kiedy mama zabierała mnie do lasu w USA, zawsze opowiadała mi o polskich lasach. "Wybrana" jest połączeniem tych pozytywnych elementów oraz innych, zaczerpniętych z baśni braci Grimm, gdzie las jest miejscem niebezpieczeństwa i mroku. To ta sama moc, ale może być wykorzystana w celu dobrym lub złym - opowiada autorka książki "Wybrana".

W programie usłyszeliśmy także Kena Liu - Amerykanina urodzonego w Chinach, pisarza, tłumacza, twórcę Wysp Dary, autora książki "Królowie Dary". Tu uczeni mówią sentencjami, których nie powstydziliby się chińscy filozofowie oraz starają się sprostać problemom znanym amerykańskim matkom i ojcom-założycielom.

Wioletta Myszkowska rozmawiała także z Siri Pettersen, która wydała właśnie "Dziecko Odyna". Pisarka pochodzi z dalekiej północy Europy, gdzie narodziły się sagi skandynawskie. Krwawe, ale potrafiące mimo wszystko "postawić człowieka na nogi". Słuchaczom Trójki wyjaśniła, dlaczego powieści o elfach, krasnoludach, wampirach i zombie są potrzebne we współczesnym świecie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Autor: Wioletta Myszkowska
Goście: Naomi Novik (autorka książki "Wybrana"), Ken Liu (autor książki "Królowie Dary), Siri Pettersen (autorka książki "Dziecko Odyna")
Data emisji: 17.07.2017  
Godzina emisji: 00.05

ml/mk

Czytaj także

Orient splatający się z Zachodem w "Królach Dary"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 16:55
- Historia opisana w "Królach Dary" jest w dużej części oparta na klasycznej opowieści o założeniu dynastii Han w 206 roku p.n.e., którą chciałem przekształcić, by mogli się do niej odnieść czytelnicy należący do innych kręgów kulturowych - opowiada pisarz Ken Liu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hel 3". Futurystyczna wizja Jarosława Grzędowicza

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 15:37
Książka "Hel 3" prezentuje świat przyszłości, w którym ludzkość może spełnić jedno ze swoich marzeń: stworzyć niesamowite paliwo...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roshar, czyli planeta, którą co kilka dni pustoszy burza

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 15:00
O magicznej planecie Roshar, jednej z wielu znajdujących się we wszechświecie Kosmir, mówiliśmy w "Przewodniku fantastycznym". O tym wymyślonym świecie w książce "Droga królów" napisał Brandon Sanderson.
rozwiń zwiń