Fantastyczne miejsce, czyli Wilno w wersji steampunkowej

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 14:59
W kolejnym odcinku audycji "Przewodnik fantastyczny" Wioletta Myszkowska zabiera słuchaczy Trójki na spacer po Wilnie, w którym rozgrywa się akcja pierwszej litewskiej powieści steampunkowej.
Audio
  • Alternatywne Wilno w powieści Andriusa Tapinasa pt. "Wilcza godzina" (Przewodnik fantastyczny/Trójka)
Mapa świata przedstawionego w powieści Wilcza godzina
Mapa świata przedstawionego w powieści "Wilcza godzina"Foto: materiały prasowe

wilcza-godzina_okladka_front_280.jpg

Wilno z powieści Andriusa Tapinasa pt. "Wilcza godzina" znacznie różni się od miasta, o którym możemy przeczytać w podręcznikach historii i przewodnikach turystycznych. W świecie stworzonym przez Tapinasa nie brakuje alchemicznych tajemnic, przebiegłych szpiegów, tajnych organizacji, przerażających morderstw i okrutnych potyczek w przestrzeni powietrznej. Znajdujemy tam również miłosne intrygi, ponure podziemia i dobrze znane postaci historyczne przedstawione w nowym świetle.

Na prośbę Wioletty Myszkowskiej Andrius Tapinas oprowadza nas po alternatywnym Wilnie i wyjaśnia, dlaczego niektórzy ludzie chodzą po ulicach z golemami przy boku.

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Autor: Wioletta Myszkowska
Goście:  Andrius Tapinas (autor książki "Wilcza godzina")
Data emisji: 7.08.2017  
Godzina emisji: 10.16

mat.pras./iwo/czaj

Czytaj także

Smoki w prawie wiktoriańskiej Anglii

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 15:40
Lady Trent mierzy się z typowymi dla XIX-wiecznej damy problemami - poszukiwaniem męża, gorsetami, robótkami ręcznymi. Jednak w jej życiu jest jeszcze jedno wyzwanie, któremu postanowiła stawić czoła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pisarze, którzy przeżyli swoje książki

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 15:20
Czy pisarz musi dostać w twarz, żeby wiarogodnie opisać bójkę? Czy wystarczy wyobraźnia? To pytania, które wracały w rozmowach z kilkoma autorami. Odpowiedzi były różne, szczególnie kiedy chodziło o literaturę fantastyczną. W końcu, nieczęsto doświadczamy na przykład inwazji kosmitów.
rozwiń zwiń