X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy superbohaterowie mogą przegrać walkę ze złem?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 13:17
– Książka "Z mgły zrodzony" opowiada o tym, co by się stało, gdyby grupa superbohaterów podjęła próbę pokonania czarnego charakteru i przegrała – mówi jej autor, Brandon Sanderson.
Audio
  • Czy superbohaterowie mogą przegrać walkę ze złem? (Przewodnik fantastyczny/Trójka)
Projekt Techno pozwoli ocenić, na ile skuteczne będzie połączenie standardowych metod wyznaczania pozycji za pomocą GNSS z technologią.
Projekt Techno pozwoli ocenić, na ile skuteczne będzie połączenie standardowych metod wyznaczania pozycji za pomocą GNSS z technologią.Foto: pixabay/mikkehouse

z_mgly_zrodzony.jpg
Okładka książki "Z mgły zrodzony"

– Z czerwonego nieba sypie się popiół. Rośliny już od dawna nie kwitną, pożółkły i zmarniały. I tak od tysiąca lat, czyli od początku panowania ostatniego imperatora. Prawdopodobnie nieśmiertelnego i niestety potężnego tyrana. Nic nie zapowiada tego, że planeta Scadrial wkrótce się od niego uwolni. Aż do czasu, gdy pewien gang złodziei zaczyna knuć – tak wygląda zarys fabuły powieści "Z mgły zrodzony", o której mówi Wioletta Myszkowska.

Chociaż fabuła opowiada o klasycznej walce ze złem, to jednak jest ona bardzo wyjątkowa. Autor powieści wraz z Wiolettą Myszkowską wprowadzają nas w wyjątkowy świat, w którym nic nie jest oczywiste.

Co to jest alomancja? Kto jest głównym bohaterem książki Brandona Sandersona? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Prowadzą: Wioletta MyszkowskaMarek Niedźwiecki
Gość: Brandon Sanderson (pisarz)
Data emisji: 8.01.2018
Godzina emisji: 10.16

kw/mk

Czytaj także

Jak przespać piekło? Rozmowa z Jarosławem Grzędowiczem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 12:00
– Opowiadanie "Przespać piekło" pisałem po to, żeby pokazać miejsce człowieka w warunkach totalitaryzmu posuniętego do zupełnego absurdu – mówi pisarz w audycji "Przewodnik fantastyczny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe zdolności w okrutnym świecie, czyli "Niepowszedni"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 16:30
– To, że jesteśmy wyjątkowi, wcale nie oznacza, że będzie nam w życiu łatwiej, bo najpierw musimy sobie wszystko poukładać w głowie, żeby wiedzieć, czego chcemy i kim jesteśmy – mówi o bohaterach swoich książek ich autorka Justyna Drzewicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Artemis" – kolejna kosmiczna powieść Andy'ego Weira

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 11:00
Gdzie powstanie pierwsza pozaziemska kolonia? – Jestem całkiem pewny, że na Księżycu – mówi Andy Weir, autor bestsellerowej powieści "Marsjanin", którego druga ksiażka właśnie trafiła do rąk polskich czytelników.
rozwiń zwiń