Czy superbohaterowie mogą przegrać walkę ze złem?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 13:17
– Książka "Z mgły zrodzony" opowiada o tym, co by się stało, gdyby grupa superbohaterów podjęła próbę pokonania czarnego charakteru i przegrała – mówi jej autor, Brandon Sanderson.
Audio
  • Czy superbohaterowie mogą przegrać walkę ze złem? (Przewodnik fantastyczny/Trójka)
Projekt Techno pozwoli ocenić, na ile skuteczne będzie połączenie standardowych metod wyznaczania pozycji za pomocą GNSS z technologią.
Projekt Techno pozwoli ocenić, na ile skuteczne będzie połączenie standardowych metod wyznaczania pozycji za pomocą GNSS z technologią.Foto: pixabay/mikkehouse

z_mgly_zrodzony.jpg
Okładka książki "Z mgły zrodzony"

– Z czerwonego nieba sypie się popiół. Rośliny już od dawna nie kwitną, pożółkły i zmarniały. I tak od tysiąca lat, czyli od początku panowania ostatniego imperatora. Prawdopodobnie nieśmiertelnego i niestety potężnego tyrana. Nic nie zapowiada tego, że planeta Scadrial wkrótce się od niego uwolni. Aż do czasu, gdy pewien gang złodziei zaczyna knuć – tak wygląda zarys fabuły powieści "Z mgły zrodzony", o której mówi Wioletta Myszkowska.

Chociaż fabuła opowiada o klasycznej walce ze złem, to jednak jest ona bardzo wyjątkowa. Autor powieści wraz z Wiolettą Myszkowską wprowadzają nas w wyjątkowy świat, w którym nic nie jest oczywiste.

Co to jest alomancja? Kto jest głównym bohaterem książki Brandona Sandersona? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Prowadzą: Wioletta MyszkowskaMarek Niedźwiecki
Gość: Brandon Sanderson (pisarz)
Data emisji: 8.01.2018
Godzina emisji: 10.16

kw/mk

Czytaj także

Jak przespać piekło? Rozmowa z Jarosławem Grzędowiczem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 12:00
– Opowiadanie "Przespać piekło" pisałem po to, żeby pokazać miejsce człowieka w warunkach totalitaryzmu posuniętego do zupełnego absurdu – mówi pisarz w audycji "Przewodnik fantastyczny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe zdolności w okrutnym świecie, czyli "Niepowszedni"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 16:30
– To, że jesteśmy wyjątkowi, wcale nie oznacza, że będzie nam w życiu łatwiej, bo najpierw musimy sobie wszystko poukładać w głowie, żeby wiedzieć, czego chcemy i kim jesteśmy – mówi o bohaterach swoich książek ich autorka Justyna Drzewicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Artemis" – kolejna kosmiczna powieść Andy'ego Weira

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 11:00
Gdzie powstanie pierwsza pozaziemska kolonia? – Jestem całkiem pewny, że na Księżycu – mówi Andy Weir, autor bestsellerowej powieści "Marsjanin", którego druga ksiażka właśnie trafiła do rąk polskich czytelników.
rozwiń zwiń