"Uczeń skrytobójcy" – początek wciągającej historii

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 11:30
W polskich księgarniach pojawiła się niedawno kolejna książka amerykańskiej pisarki Robin Hobb pt. "Wyprawa błazna". Historia Królestwa Sześciu Księstw zaczęła się od powieści "Uczeń skrytobójcy", o której opowiedziała nam pisarka. 
Audio
  • "Uczeń skrytobójcy" – początek wciągającej historii (Przewodnik fantastyczny/Trójka)
Fragment okładki książki Uczeń skrytobójcy.
Fragment okładki książki "Uczeń skrytobójcy".Foto: Materiały promocyjne.

Pisanie historii głównego bohatera przypomina mi słuchanie drugiej osoby. Wkracza on na pustą scenę. Wszystkie światła kierują się na niego. Wtedy on zaczyna swoją opowieść, zwierza się – mówi o kreowaniu postaci w swoich książkach Robin Hobb.

Głównym bohaterem książki "Uczeń skrytobójcy" jest Bastard. Poznajemy go, gdy ma on zaledwie sześć lat. Chłopiec trafia na dwór Królestwa Sześciu Księstw. Jest bardzo podobny do panującego króla, więc wszyscy twierdzą, że Bastard jest nieślubnym synem panującego władcy. Ojciec postanawia wykształcić go w fachu szpiega i skrytobójcy. Po czasie okazuje się, że chłopiec posiada pewien niesamowity dar.

Dlaczego warto sięgnąć po książki Robin Hobb? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Autor: Wioletta Myszkowska
Gość: Robin Hobb (pisarka)
Data emisji: 22.01.2018
Godzina emisji: 10.17

kw/iwo

Czytaj także

"Artemis" – kolejna kosmiczna powieść Andy'ego Weira

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 11:00
Gdzie powstanie pierwsza pozaziemska kolonia? – Jestem całkiem pewny, że na Księżycu – mówi Andy Weir, autor bestsellerowej powieści "Marsjanin", którego druga ksiażka właśnie trafiła do rąk polskich czytelników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zakon Krańca Świata", czyli międzywymiarowy koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 14:00
Lars Bergerson jest Grabieżcą. Podróżuje między wymiarami i zdobywa w nich technologie, które mogą pomóc światu zniszczonemu przez apokalipsę. Jest to zajęcie skrajnie niebezpieczne i trudne, ale prawdziwe wyzwanie dopiero przed nim...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy superbohaterowie mogą przegrać walkę ze złem?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 13:17
– Książka "Z mgły zrodzony" opowiada o tym, co by się stało, gdyby grupa superbohaterów podjęła próbę pokonania czarnego charakteru i przegrała – mówi jej autor, Brandon Sanderson.
rozwiń zwiń