X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Między samodzielnością a nadopiekuńczością

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 12:00
- Samodzielność to bardzo trudny temat, zarówno z perspektywy dziecka, jak i rodzica. Bo nikt nas nie uczy, kiedy jest na nią dobry moment - mówiła w Trójce Katarzyna Rozmarynowska, psycholożka.
Audio
  • Goście Katarzyny Pruchnickiej rozmawiają m.in. o nadopiekuńczości i samodzielności (Godzina wychowawcza/Trójka)
Psychologowie są zgodni, że danie dziecku bezpiecznej wolności jest czasochłonne i trudne, ale w przyszłości opłacalne
Psychologowie są zgodni, że danie dziecku bezpiecznej wolności jest czasochłonne i trudne, ale w przyszłości opłacalne Foto: Pixabay/Olichel

Tuż obok pięknego i silnego słowa "samodzielność" pojawia się dużo trudniejsze i nie do końca ładne, czyli "nadopiekuńczość". Co zrobić, by nie przekroczyć tej cienkiej linii? Uczyć samodzielności czy pozwolić dzieciom, by same jej się nauczyły? W dyskusji na ten temat wzięły udział zaproszone ekspertki, a także słuchacze, którzy dzwonili z pytaniami oraz uwagami.

Zapraszamy do słuchania audycji, w której nie zabrakło też dobrej literatury dziecięcej oraz spojrzenia na wychowanie męskim, ojcowski okiem.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Iwona Centka (psychoterapeutka), Katarzyna Rozmarynowska (psycholożka), Tomasz Bułhak (autor bloga i książki "Tata w budowie"), Agnieszka Stróżyk (tłumaczka literatury szwedzkiej)
Data emisji: 5.07.2016
Godzina emisji: 0.05

ei/mk

Czytaj także

Uważaj na to, co przekazujesz swojemu dziecku

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 14:59
- Dzieci chłoną emocje rodziców niewidzialnym systemem wrażliwości. Smutna i niezadowolona mama przekazuje dziecku smutek i niezadowolenie - mówi psycholog dr Ewa Woydyłło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak najlepiej odpocząć podczas urlopu?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 15:00
W pierwszym odcinku nowej audycji "Godzina wychowawcza" rozmawialiśmy między innymi o tym, jak odpocząć podczas rodzinnego urlopu.
rozwiń zwiń