Sztuka jedzenia: dziecko i kuchnia

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 14:04
- By gotować smacznie, trzeba zwracać uwagę na produkty. Mamy szczęście, że mieszkamy w Polsce i możemy korzystać z tego, co w danym momencie smakuje najlepiej - mówią Katia Roman-Trzaska i Paweł Trzaska.
Audio
  • Sztuka jedzenia: dziecko i kuchnia (Godzina wychowawcza/Trójka)
Wartościowe posiłki są ważne dla rozwoju dzieci
Wartościowe posiłki są ważne dla rozwoju dzieciFoto: pixabay.com/avitalchn

Goście Katarzyny Pruchnickiej to pasjonaci jedzenia, miłośnicy gotowania, prowadzący szkołę gotowania dla dzieci Little Chef.

- Trzeba mieć plan, żeby dobrze karmić rodzinę. Staram się opracowywać i rozpisywać takie menu, by robić podwójne ilości potraw i je zamrażać. Robię to po to, żeby mieć dobry obiad w domu, w momencie gdy nie mam weny - dodaje Katia Roman-Trzaska.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której rozmawialiśmy także o akcji "Kobiecość w obiektywie", oswajającej z kobietami karmiącymi piersią w miejscach publicznych oraz o książce "Bajki filozoficzne" Michela Piquemala.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Katia Roman-Trzaska i Paweł Trzaska (pasjonaci jedzenia, prowadzący szkołę Little Chef), Justyna Walczak (promotorka karmienia piersią), Anna Łukasik (Wydawnictwo Muchomor)
Data emisji: 16.08.2016
Godzina emisji: 0.05

mp/ei

Czytaj także

Rodzeństwo - relacja wyjątkowa

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 13:30
W tej audycji o jednej z ważniejszych i trudniejszych relacji rodzinnych, czyli o rodzeństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piekło i niebo, czyli rodzeństwo okiem psychologów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 11:00
- Tak naprawdę do końca nie da się przygotować dziecka na pojawienie się rodzeństwa. Zawsze zaczynają się wtedy trudne uczucia - mówił w Trójce psychoterapeuta Krzysztof Górski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepiej jest nagradzać niż karać. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 10:20
Pochwały (np. za dobre wykonanie zadania) są dużo bardziej skuteczne wychowawczo niż ciągłe wytykanie błędów – sprawdza się to również w stosunku do dorosłych. Ale jak to w relacjach międzyludzkich bywa, a w wychowaniu szczególnie, sprawa nie jest taka prosta.
rozwiń zwiń