X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sport dla całej rodziny? Czemu nie!

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 11:45
Pojawienie się w rodzinie dzieci nie musi oznaczać odłożenia sportowych pasji rodziców na bok. W "Godzinie wychowawczej" rozmawialiśmy o tym, jak wspólnie z najmłodszymi realizować swoje zamiłowania.
Audio
  • Sport dla całej rodziny? Czemu nie! (Godzina wychowawcza/Trójka)
Wybierając np. trasę rowerową dla rodziny z dziećmi trzeba zwrócić uwagę na to, by była bezpieczna  (zdjęcie ilustracyjne)
Wybierając np. trasę rowerową dla rodziny z dziećmi trzeba zwrócić uwagę na to, by była bezpieczna (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Gościem Katarzyny Pruchnickiej była Ewa Świerżewska, która razem z mężem i dwiema córkami wróciła właśnie z dwutygodniowej wyprawy po Polsce. Była to wyprawa rowerowa.

Jeszcze przed pojawieniem się dzieci pani Ewa i jej mąż mieli za sobą dwie zagraniczne wycieczki rowerowe. - Po powrocie zaczęliśmy się zastanawiać, jak będziemy jeździć na rowerach, gdy pojawią się dzieci. Potem się okazało, że się da, chociaż wymaga to oczywiście samozaparcia, dyscypliny i paru innych cech, które na szczęście można w sobie wyrobić - przyznaje Ewa Świerżewska.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której wyjaśniamy też wątpliwości słuchaczy dotyczących rodzinnego podróżowania i polecamy ciekawą literaturę dziecięcą.

Mówiliśmy też o konkursie „Świat przyjazny dziecku”. Jego organizatorem jest Komitet Ochrony Praw Dziecka. Celem konkursu jest nagradzanie najlepszych na rynku produktów dla dzieci w wieku do 15 lat, a także miejsc i portali internetowych przyjaznych dzieciom.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Ewa Świerżewska (sportowa mama, redaktor naczelna portalu qlturka.pl, autorka książek), Małgorzata Żółtaszek (autorka książki pt. "Basałyk i Psotka idą do pracy"), Dorota Mazurek (redaktor naczelna "Świata zabawek"), Magdalena Stachowiak (organizatorka kampanii „Świat przyjazny dziecku”), Aleksandra Ejsmont (radca prawny)
Data emisji: 23.08.2016
Godzina emisji: 0.05

fbi/ei

Czytaj także

Rodzeństwo - relacja wyjątkowa

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 13:30
W tej audycji o jednej z ważniejszych i trudniejszych relacji rodzinnych, czyli o rodzeństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piekło i niebo, czyli rodzeństwo okiem psychologów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 11:00
- Tak naprawdę do końca nie da się przygotować dziecka na pojawienie się rodzeństwa. Zawsze zaczynają się wtedy trudne uczucia - mówił w Trójce psychoterapeuta Krzysztof Górski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepiej jest nagradzać niż karać. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 10:20
Pochwały (np. za dobre wykonanie zadania) są dużo bardziej skuteczne wychowawczo niż ciągłe wytykanie błędów – sprawdza się to również w stosunku do dorosłych. Ale jak to w relacjach międzyludzkich bywa, a w wychowaniu szczególnie, sprawa nie jest taka prosta.
rozwiń zwiń