X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nerwy, strach i płacz, czyli pierwszy dzień w przedszkolu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 21:18
- By dziecko mogło spokojnie wejść w mury przedszkolne i rozpocząć edukację, to muszą się ciężko napracować obie strony, czyli rodzice i ich pociechy - mówi dyrektorka przedszkola Aleksandra Górecka.
Audio
  • Jak przygotować się do adaptacji przedszkolnej? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Dla wielu rodziców słowa Mamo, tato, idę do przedszkola są niezwykle trudne i nie wiedzą, jak o tym rozmawiać. O trudach procesu adaptacji rozmawiamy z dyrektorką przedszkola
Dla wielu rodziców słowa "Mamo, tato, idę do przedszkola" są niezwykle trudne i nie wiedzą, jak o tym rozmawiać. O trudach procesu adaptacji rozmawiamy z dyrektorką przedszkolaFoto: Pixabay/Kasman

Początek września to czas powrotów do przedszkoli. Aleksandra Górecka podkreśla, że ważne, by po przerwie wakacyjnej dzieci miały ciągłość i zastały te miejsca możliwie niezmienione z tym samym składem nauczycielskim.

- Staramy się nie ingerować w przestrzeń, bo np. stół, który stoi w tym samym miejscu daje poczucie bezpieczeństwa, że nic się nie zmieniło. Najlepiej jest zmienić go w połowie roku szkolnego, gdy dzieci są opatrzone ze wszystkimi przedmiotami - opowiada dyrektor.

W programie wyjaśniamy, dlaczego proces adaptacji przedszkolnej powinien rozpocząć się wiele miesięcy przed wejściem do przedszkola i jak sprawić, by przebiegł możliwie bezboleśnie dla dziecka i rodziców. Mówimy również o związkach sztuki z matematyką i wyjątkowej krowie Zosi, które chce założyć orkiestrę…

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Aleksandra Górecka (dyrektorka Przedszkola Integracyjnego nr 6 w Warszawie), Agnieszka Zygmunt (fundatorka i prezeska Fundacji Artectura)
Data emisji: 30.08.2016
Godzina emisji: 0.05

sm/mp

Czytaj także

"Ogródek w przedszkolu" - dzieci hodują warzywa

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 15:30
- Ważne, żeby dzieci wiedziały, że marchewki nie są ze sklepu, tylko z ziemi. Chcę by poznały cały proces powstawania rośliny - od kiełkującego nasiona, po wyrastające z niego warzywo - mówi Jaśmina Wójcik, autorka pomysłu zakładania ogródków w przedszkolach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leśne przedszkole - czy jest się czego obawiać?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 17:00
Cały dzień na dworze, nawet kiedy pogoda wydawałaby się nie sprzyjać - to pomysł na tzw. leśne przedszkole. Jak wygląda jego realizacja?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze dni w przedszkolu - przełom w życiu dziecka i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 11:25
Prywatne czy państwowe, z językiem angielskim czy dodatkową rytmiką? Do jakiego przedszkola najlepiej jest wysłać dziecko? Taką decyzję już wkrótce będą musieli podjąć rodzice trzylatków.
rozwiń zwiń