X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamiast "musimy" - "chcemy". Wartość edukacji bliżej kultury

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 21:52
- Zabawa jest bardzo trywializowana i niedoceniana w szkole. Także w dorosłym życiu bardzo rzadko w zauważamy, że używamy zabawy do wielu aktywności - mówi Dagmara Ponikiewska z Fundacji Stancja Badawcza.
Audio
  • Jaką rolę odgrywa kultura i sztuka w procesie edukacji (Godzina wychowawcza/Trójka)
Edukacja dzieci powinna przebiegać w większej zażyłości ze sztuką: muzyką, plastyką, rzeźbą itp.
Edukacja dzieci powinna przebiegać w większej zażyłości ze sztuką: muzyką, plastyką, rzeźbą itp.Foto: Yachichurova via Foter.com / CC BY-SA

Muzyka i plastyka czasami traktowanie z nieukrywanym lekceważeniem, dobrze wpływają na rozwój młodego człowieka i wyobraźnię. - Sztuka współczesna ma potencjał do tego, by wyzwalać dziecięcą kreatywność i łączyć różne doświadczenia. Jest to stymulowanie wzroku, słuchu, a także dotyku, co dla rozwoju mózgu dzieci jest bardzo cennym doświadczeniem - opowiada edukatorka Anna Szary.

Z takim zdaniem zgadza się Anna Kierkosz z Centrum Sztuki Współczesnej, która dodaje, że pracownikom działu edukacji zależy na wychwyceniu naturalnej kreatywności, która jest w najmłodszych od momentu urodzenia. - Ta kreatywność, na której nam zależy, to umiejętność połączenia czasami pozornie niezwiązanych ze sobą rzeczy, jak np. tłumaczenie języka wizualnego za pomocą dźwięków i na odwrót - podkreśla kierowniczka działu edukacji i upowszechniania CSW.

W programie opowiadamy o edukacji w domu i tzw. unschoolingu. Jak rutyna i presja niszczy w dzieciach kreatywność?

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Anna Kierkosz (kierowniczka działu edukacji i upowszechniania Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski), Anna Szary (edukatorka Centrum Sztuki Współczesnej), Marianna Kłosińska (zajmuje się edukacją alternatywną), Dagmara Ponikiewska (prowadzi Fundację Stancja Badawcza)
Data emisji: 23.01.2017
Godzina emisji: 15.08

sm/ei

Czytaj także

Fińskie szkoły wzorem do naśladowania?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 17:00
Fiński system edukacji w wielu krajach stawia się za wzór. - On bardzo koncentruje się na uczniu, jest wolnościowy i demokratyczny, wspierający i pozbawiony ocen. Zawód nauczyciela jest tam jednym z najbardziej prestiżowych - mówi na początku audycji Katarzyna Pruchnicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy artyście potrzebne jest dziś wykształcenie?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 12:37
Zapraszamy do wysłuchania audycji o artystach, którzy nie uczyli się sztuki, a także o tych, którzy się uczyli i niewiele z tego wynikało. Jak ważna jest współcześnie edukacja artystyczna?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bajeczny świat, którego nie ma, czyli reklamy a dzieci

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 00:11
- Rola wychowawcza rodzica ważna jest na każdym etapie rozwoju. Wchłanianie komunikatów z telewizora czy internetu, bez odpowiedniego komentarza, może wypaczyć wyobraźnię - mówi dr Anna Pycka z Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.
rozwiń zwiń