Jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci? Inaczej o rodzicielstwie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 01:56
- Ta książka to opowieść o tym, jak rodzice próbują na różne sposoby przygotować dzieci do życia w dorosłym świecie - mówi o książce Mei-Ling Hopgood Anna Zdrojewska z wydawnictwa Mamania.
Audio
  • O rodzicielstwie z różnych stron świata i o dzieciach z zespołem Aspergera (Godzina wychowawcza/ Trójka)
Mei-Ling Hopgood wnikliwie obserwowała rodziców z wielu krajów, rozmawiała z antropologami, nauczycielami i specjalistami od opieki nad dziećmi i odkryła niezmierzone pokłady pomysłów na rodzicielstwo
Mei-Ling Hopgood wnikliwie obserwowała rodziców z wielu krajów, rozmawiała z antropologami, nauczycielami i specjalistami od opieki nad dziećmi i odkryła niezmierzone pokłady pomysłów na rodzicielstwoFoto: davidmesaaz via Foter.com / CC BY

"Jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci? Rodzicielskie przygody z całego świata. Od Argentyny po Kenię i wszędzie pomiędzy" autorstwa Mei-Ling Hopgood to poradnik o rodzicielstwie, pokazujący różne strony tego zjawiska z tym, co najlepsze dla każdego kręgu kulturowego. - Ta książka pozwala spojrzeć z oddali na własne rodzicielstwo - mówi Anna Zdrojewska z wydawnictwa Mamania, które ją wydało.

Opowieść o francuskiej rodzinie mocno zasadza się na temacie kuchni i jedzenia, jako tym, co spaja i stanowi o jej jedności, podczas gdy w Japonii pozwala się dzieciom kłócić, a nawet bić, co ma je nauczyć wewnętrznej dyscypliny. Mówimy również o innych historiach, które pokazują, jak różnie podchodzimy do tematu rodzicielstwa i jak wiele możemy się od siebie nauczyć.

W drugiej części audycji mówimy o dzieciach z zespołem Aspergera i ich relacjach rodzinnych. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Anna Zdrojewska (wydawnictwo Mamania), Marta Iwanowska-Polkowska (psycholog, coach, Manufaktura Rozwoju), Izabela Hnidziuk-Machnica (organizatorka konferencji Rodzina z Zespołem Aspergera)
Data emisji:
13.03.2017
Godzina emisji: 15.06

sm/fbi

 

Czytaj także

Porozumienie z dzieckiem bez przemocy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 16:40
- Komunikacja empatyczna to dochodzenie do tego, z jakiego powodu ludzie zachowują się w taki, a nie inny sposób - wyjaśnia Małgorzata Żółtaszek, która na co dzień stosuje komunikację empatyczną i prowadzi warsztaty dla rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda równoległy świat nastolatków?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 16:35
W tym wydaniu audycji mówimy o nastolatkach i internecie. Codziennie w domu z sieci korzysta prawie 93 proc. nastolatków. Tak wynika z danych Instytutu Badawczego NASK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczęście podyktowane nie tylko sercem. Trudy i radości adopcji

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 23:09
- Rodzicielstwo adopcyjne pod względem prawnym jest takie samo jak to naturalne, jednak pod względem emocjonalnym jest znacznie bardziej złożone - mówi psycholog Agnieszka Martyka-Grudzień.
rozwiń zwiń