X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przygoda i frajda. Jak dobrze spędzić wakacje z rodziną?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 22:06
- Rodzinne wyprawy rowerowe to świetne pole do budowania głębokiej więzi - mówi Ewa Świerżewska, prezes Fundacji Dziecko i Kultura.
Audio
  • Jak dobrze się bawić na wakacjach rodzinnych? (Godzina Wychowawcza/ Trójka)
Jednym ze sposobów na przekonanie rodaków do turystyki rowerowej jest szlak rowerowy Green Velo. Liczy ponad 2 tys. km długości, przebiega przez pięć województw i pięć parków narodowych. To najdłuższa trasa rowerowa w Polsce
Jednym ze sposobów na przekonanie rodaków do turystyki rowerowej jest szlak rowerowy Green Velo. Liczy ponad 2 tys. km długości, przebiega przez pięć województw i pięć parków narodowych. To najdłuższa trasa rowerowa w PolsceFoto: Monkey Business Images/Shutterstock

Wspólne wakacje rodzinne można zaplanować w taki sposób, by frajdę z wyjazdu mieli zarówno mali, jak i duzi. Ewa Świerżewska, która ma na swoim koncie kilka książek o tematyce dziecięcej, poleca by tak wybierać formę aktywności, żeby móc "dokarmiać" nasze wewnętrzne dziecko. - Najlepsze w tym aspekcie są parki tematyczne, ale zawsze warto pamiętać, że gdy znajdziemy się w miejscu przeznaczonym dla dzieci, to szukajmy tego, co nas cieszy - mówi.

W budowaniu dobrych relacji z dziećmi, zdaniem gościa Trójki, bardzo pomaga naturalność i przyznawanie się do własnych słabości, lęków i tego, że np. boimy się zjeżdżać na zjeżdżalni. - Nasi najmłodsi będą takimi dorosłymi, jak nas widzą, bo przykład zawsze idzie z góry, a więc warto o tym pamiętać - podkreśla tłumaczka.

Jak unikać narzekania w czasie rodzinnego wyjazdu? O czym warto pamiętać przygotowując wspólną wyprawę rowerową? O tym mówimy w programie, w którym Paweł Drozd także opowiada nam, jak spędza wakacje ze swoimi dziećmi.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Ewa Świerżewska (tłumaczka, recenzentka, prezes Fundacji Dziecko i Kultura, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji społecznej "Dzielę się książkami", redaktor naczelna portalu qlturka.pl), Paweł Drozd (dziennikarz Trójki, prywatnie tata dwójki dzieci)
Data emisji: 1.05.2017
Godzina emisji: 15.07

sm/fbi

Czytaj także

Jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci? Inaczej o rodzicielstwie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 01:56
- Ta książka to opowieść o tym, jak rodzice próbują na różne sposoby przygotować dzieci do życia w dorosłym świecie - mówi o książce Mei-Ling Hopgood Anna Zdrojewska z wydawnictwa Mamania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siedem prostych nawyków, które zmieniają życie

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 16:02
- Siedem nawyków skutecznego działania jest trochę, jak oprogramowanie do szczęśliwego życia. Nie jest to łatwa recepta, ale im wcześniej wprowadzamy nawyki w życie, tym lepiej - mówi edukatorka, Magdalena Niemczuk-Kobosko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd się wziąłem? Tych kilka trudnych pytań i odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 23:54
Skąd się wziąłem - to jedno z najtrudniejszych pytań, jakie mogą nam zadać dzieci. Wprowadza dorosłych w zakłopotanie, a jak się okazuje, odpowiedź na nie jest prostsza, niż mogłoby się wydawać.
rozwiń zwiń