X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podpowiadamy, jak zachęcić dziecko do czytania

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 16:33
Katarzyna Pruchnicka zaprosiła do swojej audycji gości, którzy o atrakcyjnej literaturze dziecięcej wiedzą bardzo dużo. I swoimi spostrzeżeniami chętnie podzielili się ze słuchaczami.
Audio
  • Jak zachęcić dziecko do czytania? (Godzina wychowawcza/ Trójka)
Książki mogą być dla dzieci - podobnie jak dla dorosłych - nie tylko źródłem wiedzy, ale i szansa na niezwykła przygodę. Goście Trójki podkreślają, że bardzo ważne jest, aby dziecko widziało, że rodzice też czytają
Książki mogą być dla dzieci - podobnie jak dla dorosłych - nie tylko źródłem wiedzy, ale i szansa na niezwykła przygodę. Goście Trójki podkreślają, że bardzo ważne jest, aby dziecko widziało, że rodzice też czytają Foto: Tatiana Bobkova/Shutterstock

Pierwszym rozmówcą był Łukasz Dębski, współorganizator Festiwalu Literatury Dziecięcej. Tegoroczna edycja festiwalu to cztery miasta i cztery zmysły. - Literatury będziemy doświadczać w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i Poznaniu na bardzo różne sposoby. Zaplanowaliśmy spotkania autorskie, warsztaty plastyczne, koncerty, spektakle, ale będziemy też kulinarnie doświadczać literatury - zachęcał Łukasz Dębski.

Drugim gościem była Anna Skowrońska, która opowiedziała o publikacji z bardzo wymownym tytułem: "Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet jeśli nie lubisz czytać". Do tego Krystian Hanke w cyklu "Projekt Tata 2.0" opowiedział o tym, jak skuteczni szukać ciekawej literatury dziecięcej.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Łukasz Dębski (prozaik, scenarzysta, współorganizator Festiwalu Literatury dla Dzieci), Anna Skowrońska
Data emisji: 15.05.2017
Godzina emisji: 15.07

ei/gs

Czytaj także

Dlaczego lubimy wracać do ulubionych książek?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 10:00
W audycji także opowieść o niezwykłym ilustratorze książek dla dzieci Bohdanie Butenko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 13:45
2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Tego dnia właśnie urodził się Hans Christian Andersen, którego baśnie znają chyba wszyscy...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irena Tuwim - to ona uratowała imię Kubusia Puchatka

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 11:57
- Znają ja wszyscy, chociaż nie wszyscy wiedzą, że ją znają. To tłumaczka "Kubusia Puchatka", która nie zgodziła się na to, aby po polsku nazywał się on Fredzia Phi-Phi - mówił w Trójce Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń