X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trudne emocje. Kiedy rodzic jest zły na dziecko

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 17:07
- Złość jest takim uczuciem - przykrywką, pod którym się kłębi cała masa uczuć, których nie lubimy i nie chcemy. Dlatego często niewiele trzeba, żeby taki przykryty ładunek eksplodował - mówiła w Trójce Katarzyna Dołęgowska-Urlich z Fundacji Sto Pociech.
Audio
  • Trudne emocje. Kiedy rodzic jest zły na dziecko (Godzina wychowawcza/ Trójka)
Rodzice często mają wyrzuty sumienia po tym, jak zdenerwują się na dzieci. Jak sobie z tym radzić? (zdjęcie ilustracyjne)
Rodzice często mają wyrzuty sumienia po tym, jak zdenerwują się na dzieci. Jak sobie z tym radzić? (zdjęcie ilustracyjne) Foto: InesBazdar /Shutterstock

Jak tłumaczyła ekspertka, dziecko jest często tylko wyzwalaczem naszej złości. - Błędem jest mówienie np. do malucha, który opóźnia nam wyjście z domu: dlaczego mi to robisz. Bo on nam niczego nie robi. Dziecko sobie po prostu żyje. Mało tego: ono żyje w pełnej zgodzie z emocjami w sensie takim, że nie boi się złości - mówiła Katarzyna Dołęgowska-Urlich.

Złość to sygnał ostrzegawczy mówiący o tym, że jakaś nasza potrzeba nie została zaspokojona. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której tłumaczyliśmy m.in. jak radzić sobie z emocjami w sytuacjach stresujących i jak skutecznie wejść w świat emocji dziecka.

W pierwszej części audycji gościem była Zofia Szlenkier (z Muzeum Pałacu w Wilanowie), która zapraszała na muzyczne spotkania dla dzieci młodszych i starszych. Nie zabrakło też tradycyjnie cyklu Krystiana Hanke "Projekt Tata 2.0". Tym razem poświęcony był on etapom rozwoju mowy dziecka.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Katarzyna Dołęgowska-Urlich (Fundacja Sto Pociech), Zofia Szlenkier (Muzeum Pałacu w Wilanowie)
Data emisji: 5.06.2017
Godzina emisji: 15.07

ei/gs

Czytaj także

Jak przygotować dzieci na porażkę?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 17:15
W życiu każdego z nas sukcesy mieszają się z porażkami. Jak nauczyć młodych ludzi dobrze przeżywać niepowodzenia, by raczej wzmacniały niż demotywowały?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podpowiadamy, jak zachęcić dziecko do czytania

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 16:33
Katarzyna Pruchnicka zaprosiła do swojej audycji gości, którzy o atrakcyjnej literaturze dziecięcej wiedzą bardzo dużo. I swoimi spostrzeżeniami chętnie podzielili się ze słuchaczami.
rozwiń zwiń