Aktywność fizyczna w ciąży. Jak dobrze ją zaplanować?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 20:00
Jak zwraca uwagę gość Katarzyny Pruchnickiej, kobietom dużo łatwiej wrócić do formy po okresie ciąży, jeśli były aktywne fizycznie. - Trzeba być ostrożnym, ale to nie oznacza, że mamy leżeć - przypomina Anna Klicka, fizjoterapeutka.
Audio
  • Aktywność fizyczna w ciąży. Jak dobrze ją zaplanować? (Godzina_wychowawcza/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Falcona/shutterstock.com

wakacje rodzina namiot 1200.jpg
Wakacje z rodziną? Jedziemy pod namiot!

Odpowiednio dobrany ruch jest potrzebny także w ciąży, warto jednak skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. - Mogą być przeciwwskazania do ćwiczeń, np. zbyt niski poziom progesteronu. Czerwone światło powinno nam się także zapalić, jeśli doszło wcześniej do poronień - podkreśla.

Jaka aktywność fizyczna i jakie ćwiczenia są najlepsze dla przyszłych mam? Na które mięśnie trzeba zwrócić szczególną uwagę? Czym jest terapia dna miednicy i dla kogo jest przeznaczona?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której Izabela Woźniak radziła, gdzie warto się latem wybrać z dziećmi, a dr Marta Bąkowska opowiadała o sposobach na niejadka i o wakacyjnej diecie dzieci. 


dziecko adopcja FREE_1200_660.jpg
Szczęście podyktowane nie tylko sercem. Trudy i radości adopcji

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Anna Klicka (fizjoterapeutka), Marta Bąkowska (dziecięca psycholog kliniczny z Zakładu Psychologii Zdrowia Instytutu Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka)
Data emisji: 10.07.2017
Godzina emisji: 15.07

gs/zi

Zobacz także

Czytaj także

Przygoda i frajda. Jak dobrze spędzić wakacje z rodziną?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 22:06
- Rodzinne wyprawy rowerowe to świetne pole do budowania głębokiej więzi - mówi Ewa Świerżewska, prezes Fundacji Dziecko i Kultura.
rozwiń zwiń