Najlepsze książki dla młodych podróżników

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 01:41
- Jeśli szukamy przewodników dla dzieci, to najlepiej wybierać te, które są opowieściami - mówi Elżbieta Manthey, redaktor naczelna i pomysłodawczyni portalu Juniorowo.pl przeznaczonego dla rodziców dzieci w wieku szkolnym.
Audio
  • Jakie książki są najlepsze na wakacje z dziećmi? (Godzina wychowawcza/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Tania Kolinko/ Shutterstock

Dzisiejsze przewodniki turystyczne nie są jedynie spisami miejsc wartych odwiedzenia z danymi statystycznymi na okrasę. Jedną z wyjątkowych publikacji tego typu jest "Kropka pe el" Andrzeja Paulukiewicza. Różne zakątki Polski poznajemy w niej za sprawą legend, opowieści, ciekawostek i błyskotliwych historii.

- Moim zdaniem to idealny przewodnik dla dzieci, bo opowiada historię i inspiruje gawędą. Znajdziemy w nim opis kilkunastu najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Polsce, jak Jasna Góra, Puszcza Białowieska, meczet w Kruszynianach. Gdy czytałam ją dzieciom na dobranoc, zawsze prosiły, by tam pojechać, co jest najlepszą recenzją - opowiada Elżbieta Manthey.

W nagraniu audycji słyszymy też kilka bezcennych porad dla tych, którzy wakacje spędzają w domu, a z wiarą w dobrą pogodę i gorące promienie słoneczne wyjaśniamy, jak w letnie miesiące zadbać o skórę maluchów. Szczegóły w rozmowie z doktor Jolantą Tyczyńską. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Elżbieta Manthey (redaktor naczelna i pomysłodawczyni portalu Juniorowo.pl), dr Jolanta Tyczyńska (lekarz pediatra)
Data emisji: 17.07.2017
Godzina emisji: 15.07

sm/mk

Zobacz także

Czytaj także

Przygoda i frajda. Jak dobrze spędzić wakacje z rodziną?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 22:06
- Rodzinne wyprawy rowerowe to świetne pole do budowania głębokiej więzi - mówi Ewa Świerżewska, prezes Fundacji Dziecko i Kultura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W poszukiwaniu turystycznego raju. Te miejsca warto odkryć

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 18:00
- Świat coraz bardziej nasycony słońcem, plażą, morzem zaczyna szukać bodźca do rozwoju intelektualnego, kulturowego, stąd turystyka kulturalna, przyrodnicza bardzo mocno sie rozwija - ocenia Marek Olszewski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje z pupilem. Jak je zaplanować?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 15:11
Urlop z pupilem, wspólna podróż czy tymczasowa opieka? Zanim zdecydujemy się na wakacje, sprawdźmy, co będzie dobre dla naszego zwierzaka. 
rozwiń zwiń