Sztuka wygrywania i przegrywania. Najlepsze planszówki

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 03:00
Są piękne wydane, wymagają strategicznego myślenia i dostarczają wiele radości. - W nowoczesnych planszówkach to nie rzut kostką decyduje o wszystkim, dzięki czemu nadają się one również dla dorosłych - mówi Dorota Chęcińska, recenzentka gier.
Audio
  • Dlaczego warto grać z dziećmi w planszówki? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Gry można podzielić na wymagające zdolności manualnych, zdolności strategicznych i matematycznych
Gry można podzielić na wymagające zdolności manualnych, zdolności strategicznych i matematycznychFoto: kikovic/ Shuttertock

Gry planszowe w ostatnich latach przeszły prawdziwą transformację i oferują szereg możliwości, o których dawniej nam się nie śniło. By nie zgubić się w gąszczu możliwości, pytamy ekspertów, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru gry.

- Chińczyk i monopol to gry, które ludzie zazwyczaj kojarzą z planszówkami. Jednak od czasu naszego dzieciństwa, gdy tego typu zabawy były popularne, rynek gier planszowych tak bardzo się rozbudował, że nowoczesne gry nie mają już nic wspólnego z tymi podstawowymi - opowiada Grzegorz Chęciński.

O tym, w co warto zagrać, mówimy więcej w nagraniu audycji. W programie Izabela Woźniak opowiada o tym, jakie atrakcje dla dzieci przygotował zamek w Malborku, i zaprasza na warsztaty fotograficzne.

Sztuka czy zabawa? O tym, na jakie wybory kulturalne decydują się opiekunowie dzieci, rozmawiamy z Marleną Modzelewską z Narodowego Centrum Kultury. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Dorota i Grzegorz Chęcińscy (recenzenci gier planszowych), Marlena Modzelewska (Narodowe Centrum Kultury)
Data emisji: 24.07.2017
Godzina emisji: 15.07

sm/iwo

Czytaj także

Jak nie wychować egoisty i konsekwentnie stawiać granice?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 18:28
- Potrzeba bycia najlepszymi rodzicami sprawia, że granice tego, co dzieciom wolno, a czego nie, bardzo się przesuwają - mówi psycholog Katarzyna Kucewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze książki dla młodych podróżników

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 01:41
- Jeśli szukamy przewodników dla dzieci, to najlepiej wybierać te, które są opowieściami - mówi Elżbieta Manthey, redaktor naczelna i pomysłodawczyni portalu Juniorowo.pl przeznaczonego dla rodziców dzieci w wieku szkolnym.
rozwiń zwiń