Kiedy rozpocząć naukę języków obcych?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 22:17
Jakie metody przynoszą najlepsze efekty? Czy wakacyjne wyjazdy językowe to dobry pomysł? O skutecznym nauczaniu dzieci języków obcych mówimy w tym wydaniu "Godziny wychowawczej".
Audio
  • Kiedy rozpocząć naukę języków obcych? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Nauka języków obcych powinna być dla dzieci frajdą i zabawą
Nauka języków obcych powinna być dla dzieci frajdą i zabawąFoto: Photographee.eu/Shutterstock.com

Nauczycielka języka niemieckiego przyznaje, że dobre efekty przynoszą dłuższe wyjazdy np. miesięczne lub półroczne, bo wówczas dzieci mają największe szanse, by osłuchać się z nowym językiem. Ważne jest również to, by w przypadku zajęć z języka obcego nauczyciel przez cały czas zwracał się do uczniów w języku obcym.

- Jeśli jesteśmy za granicą, to ta mowa jest dookoła nas i mamy z nią do czynienia cały czas. Myślę, że jest to naturalna metoda nauczania i najlepsza tak naprawdę, więc bardzo bym polecała wyjazdy - podkreśla Justyna Gędek.

Więcej o dobrych metodach nauczania języków od najmłodszych lat w dołączonym do artykułu nagraniu. W audycji mówimy również o wrażliwości psychicznej najmłodszych i zdradzamy, jak pomóc młodym wrażliwcom. Izabela Woźniak w cyklu "W co się bawić" opowiada z kolei o tym, jak ciekawie spędzić czas w wakacje. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Justyna Gędek (nauczycielka języka niemieckiego), Marzena Jankowska (coach, psycholog i matka dwójki dzieci)
Data emisji: 31.07.2017
Godzina emisji: 15.07

sm/mk

Zobacz także

Czytaj także

Jak przygotować dzieci na porażkę?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 17:15
W życiu każdego z nas sukcesy mieszają się z porażkami. Jak nauczyć młodych ludzi dobrze przeżywać niepowodzenia, by raczej wzmacniały niż demotywowały?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nie wychować egoisty i konsekwentnie stawiać granice?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 18:28
- Potrzeba bycia najlepszymi rodzicami sprawia, że granice tego, co dzieciom wolno, a czego nie, bardzo się przesuwają - mówi psycholog Katarzyna Kucewicz.
rozwiń zwiń