Dzieci i pierwsza pomoc

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 17:00
Jak uczyć dzieci pierwszej pomocy? Jak w nagłych przypadkach udzielać im pomocy? O tym rozmawialiśmy z Tomaszem Liberem, ratownikiem medycznym.
Audio
  • Dzieci i pierwsza pomoc (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Anna Grigorjeva/Shutterstock

Najlepszym pomysłem na naukę pierwszej pomocy jest zabawa. - Zacznijmy od przykładów, np. z misiem lub lalką, a później przejdźmy do dorosłych - tłumaczył nasz gość. - Powinniśmy nauczyć dziecko, jak zadzwonić na numer alarmowy, co powiedzieć dyspozytorowi, jak poprosić o pomoc - dodał.

W audycji mówiliśmy również o remontach dziecięcych pokoi. Wraz z architektką Joanną Korpulską zastanawialiśmy się, czy da się zaprojektować pomieszczenie dla nowego członka rodziny w taki sposób, by remont "wystarczył" na kolejne 10 lat. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Joanna Korpulska (architektka), Tomasz Liber (ratownik medyczny)
Data emisji: 7.08.2017
Godzina emisji: 15.07

ab/czaj

Zobacz także

Czytaj także

Aktywność fizyczna w ciąży. Jak dobrze ją zaplanować?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 20:00
Jak zwraca uwagę gość Katarzyny Pruchnickiej, kobietom dużo łatwiej wrócić do formy po okresie ciąży, jeśli były aktywne fizycznie. - Trzeba być ostrożnym, ale to nie oznacza, że mamy leżeć - przypomina Anna Klicka, fizjoterapeutka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy rozpocząć naukę języków obcych?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 22:17
Jakie metody przynoszą najlepsze efekty? Czy wakacyjne wyjazdy językowe to dobry pomysł? O skutecznym nauczaniu dzieci języków obcych mówimy w tym wydaniu "Godziny wychowawczej".
rozwiń zwiń