Wyprawka szkolna. Co wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 13:39
Powoli zaczynamy szykować się do rozpoczęcia roku szkolnego. O wyprawce szkolnej: o tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę i na czym nie warto oszczędzać, rozmawialiśmy z dziennikarką Elżbietą Manthey.
Audio
  • Wyprawka szkolna. Co wybrać? (Godzina Wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sebra/Shutterstock.com

- Pamiętajmy, by nie kupować w pośpiechu. Trzeba mieć czas na rozstrzygnięcie częstego dylematu: kupować taniej czy inwestować więcej w rzeczy, które potencjalnie będą dłużej służyły - opowiada nasz gość. - Każdy używa rzeczy inaczej. Jeśli naszemu dziecku "pali się w rękach", nie dba o swoje rzeczy, to będziemy oczywiście minimalizować koszt jego wyprawki, by po kilku miesiącach wymienić zużyte przedmioty. 

Największy wydatek to zazwyczaj plecak. Powinniśmy pamiętać, by kupować go razem z dzieckiem (powinno je przed zakupem przymierzyć). A jak wybrać odpowiedni piórnik? Długopis czy pióro? Jaki ołówek, które kredki? O tym w audycji.

W "Godzinie wychowawczej" poruszyliśmy jeszcze jeden ważny temat. Pediatra Jolanta Tyczyńska opowiadała o chorobach odkleszczowych i o tym, jak chronić się przed kleszczami. 

Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Elżbieta Manthey, Jolanta Tyczyńska
Data emisji: 15.08.2017
Godzina emisji: 15.05

ab/ag

Czytaj także

Odrabiasz za dziecko lekcje? To szkolny błąd!

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 17:09
- Rodzice bardzo się przejmują pracami domowymi, wynikami dzieci w nauce, ocenami. Dzieci zaczynają się uczyć dla ocen i dla rodziców - mówiła w Trójce Joanna Szulc, trenerka kompetencji społecznych.
rozwiń zwiń