Wcześniaki i ich późniejsze losy

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 18:19
Wcześniaki kojarzą nam się z noworodkami, tymczasem dzieci urodzone przed terminem wymagają stałego wsparcia w rozwoju.
Audio
  • Wcześniaki i ich późniejsze losy (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rainer_Maiores/Pixabay.com

Co to oznacza – mieć w domu wcześniaka? Dr Dariusz Madajczak opowiadał w audycji, że to dużo "pielgrzymek" do specjalistów. O ile w dużych miastach tacy lekarze są dostępni, w mniejszych może pojawić się problem... Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której także zaprosiliśmy słuchaczy na Piknik Wcześniaka - odbędzie się 2 września w warszawskim szpitalu przy ul. Karowej.

W programie gościła dr Magdalena Śniegulska, która podpowiedziała, jak gładko z wakacyjnego luzu przejść do obowiązków szkolnych. – Musimy utrzymywać konsekwencję w swoich działaniach. Jeśli coś jest zasadą, to jest nią niezależnie od pory roku. Warto zastanowić się, co naprawdę powinno nią być i pamiętać, by reguł nie było za dużo. Nie zapominajmy o odrobinie luzu! – zwróciła uwagę ekspertka.

W audycji także ostatnia porcja propozycji warsztatów i spotkań dla rodzin. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Magdalena Karczewska (w zastępstwie Katarzyny Pruchnickiej)
Goście: Alina Kuźmina (rzecznik szpitala przy ul. Karowej), dr Dariusz Madajczak (neonatolog), Ewa Świerżewska (egaga.pl), Anna Jankun (mama wcześniaka), dr Magdalena Śniegulska (psycholog dziecięcy)
Data emisji: 28.08.2017
Godzina emisji: 15.07

ab/ml

Zobacz także

Czytaj także

Powrót do lasu i pożytek z wiosennych wagarów

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 23:37
- Nie musimy mieć wiedzy przyrodniczej, żeby dzieci w lesie dobrze się bawiły i chciały tam wracać - mówi Maja Głowacka, twórczyni Pracowni Edukacji Żywej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawka szkolna. Co wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 13:39
Powoli zaczynamy szykować się do rozpoczęcia roku szkolnego. O wyprawce szkolnej: o tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę i na czym nie warto oszczędzać, rozmawialiśmy z dziennikarką Elżbietą Manthey.
rozwiń zwiń