X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dla kogo jest kosmos? To proste. Dla dziewczynek!

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 17:00
– Mam przed sobą kosmos. Jest on piękny, cudowny, kolorowy, ale nie różowy. Jest to magazyn "Kosmos dla dziewczynek" – mówi Katarzyna Pruchnicka, prowadząca audycję "Godzina wychowawcza".
Audio
  • Dla kogo jest kosmos? To proste. Dla dziewczynek! (Godzina wychowawcza/Trójka)
Fragment grafiki promującej magazyn Kosmos dla dziewczynek
Fragment grafiki promującej magazyn "Kosmos dla dziewczynek"Foto: materiały promocyjne

– To pismo mające być alternatywą dla zalewających półki różowych czasopism o księżniczkach i tęczowych kucykach, które są produktem marketingowym i niczym więcej – dodaje dziennikarka Trójki.

Katarzyna Pruchnicka pyta w audycji o ideę przyświecającą osobom tworzącym magazyn, szczegóły dotyczące treści czasopisma i wyzwania związane z tworzeniem treści przeznaczonych dla bardzo młodych czytelniczek. Na wszystkie te pytania odpowiada redaktor naczelna magazynu Sylwia Szwed.

– Pisanie dla dziecka jest trudniejsze niż pisanie dla dorosłego. Jest w tym wielka odpowiedzialność. Trzeba zrezygnować z ozdobników na rzecz tego, żeby tekst był zrozumiały. Przykładowo: bardzo trudno jest opowiedzieć 7-latce o sytuacji w Syrii – stwierdza współautorka periodyku.

Podczas audycji Sylwia Szwed odpowiada też na pytania o to, w czym "Kosmos" przełamuje konwencję, dlaczego do pisma "nie wpuszcza się dorosłych" i na czym polega tworzenie opiniotwórczego pisma dla dziewczynek.

***

W drugiej części audycji gościmy w Trójkowym studiu Katarzynę Radziwiłł z Wydawnictwa "Muchomor", która opowiada o książce "Ludzie" Petera Spiera. Prowadząca "Godzinę wychowawczą" tak mówi o tej publikacji: – To zupełnie niezwykła książka. Piękna w treści i w obrazie. Opowiada o nas, ludziach, i o tym, jak jesteśmy różni. Odnalazłam w niej wiele pretekstów do ważnych rozmów z dziećmi.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Sylwia Szwed (redaktor naczelna magazynu "Kosmos dla dziewczynek"), Katarzyna Radziwiłł (przedstawicielka Wydawnictwa "Muchomor")
Data emisji: 7.11.2017
Godzina emisji: 23.07

iwo/ab

Czytaj także

Zaburzenia psychiczne. Czy dzieci mają problemy emocjonalne?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 09:00
Zaburzenia psychiczne mogą dotknąć nawet najmłodsze dzieci – także te kilkuletnie i kilkumiesięczne. Jak to możliwe? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie zagrożenia czekają na dzieci w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 12:00
Niemal każdy z nas ma w domu komputer z dostępem do internetu. Korzystają z tego także nasze dzieci. Czy jednak mamy pełną wiedzę na temat treści, które nasze pociechy przeglądają w sieci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak uczyć dzieci, by nie krzywdziły i nie były krzywdzone?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:30
Akcja #metoo, która pojawiła się w ostatnim czasie w mediach społecznościowych, miała zwrócić uwagę ludzi na całym świecie na problem molestowania seksualnego. Na to, że nawet pozornie nieszkodliwe zachowania mogą być przekroczeniem granic. Jak powinniśmy rozmawiać z dziećmi, by – gdy już dorosną – miały świadomość owych granic, zarówno własnych, jak i cudzych?
rozwiń zwiń