X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kilogramy wiedzy w tornistrze

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 13:00
Sprawa zbyt ciężkich tornistrów powraca jak bumerang, zazwyczaj na początku roku szkolnego. Tymczasem we wrześniu rozmowy o ich odchudzeniu są zazwyczaj spóźnione.
Audio
  • Kilogramy wiedzy w tornistrze (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Monkey Business Images/shutterstock

– Plecaki moich dzieci są dość ciężkie, ale nie ważą 8 kilogramów, jak te, o których piszą użytkownicy naszego serwisu – mówi Elżbieta Manthey, redaktor naczelna portalu internetowego Juniorowo.

Tornistry dzieci są wypełnione zeszytami i podręcznikami – niezbędnymi zarówno w szkole, jak i w domu. Co można zrobić, by najmłodsi nie musieli dźwigać ciężarów? – Są szkoły, gdzie nie ma obowiązku wykonywania prac domowych. To sprawia, że dzieci nie muszą wracać do domu z książkami. Inną metodą jest to, co praktykują niektóre wydawnictwa. Oferują one podręczniki w wersji papierowej i elektronicznej. Dzięki temu uczeń wraca do domu jedynie z zeszytami i prace domowe odrabia używając e-booków – dodaje rozmówczyni Katarzyny Pruchnickiej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której zastanawiamy się  wspólnie z Łukaszem Gorczycą – nad tym, co robi "Bałwan w lodówce" – a to za sprawą książki jego autorstwa pod takim właśnie tytułem. Znajduje się w niej dziesięć opowiadań, dziesięciu współczesnych artystów i znakomite ilustracje Krzysztofa Gawronkiewicza.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Elżbieta Manthey (redaktor naczelna serwisu internetowego Juniorowo), Łukasz Gorczyca (autor książki "Bałwan w lodówce")
Data emisji: 5.12.2017
Godzina emisji: 23.09

ml/mk

Czytaj także

Łagodny powrót do szkoły. Jak to się robi?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 00:35
– Niektórzy nauczyciele potrafią tak prowadzić klasę, by była to radość ze spotkania, ciekawych doświadczeń i ćwiczeń, zabawa z nauką – mówi psycholog, Jarek Żyliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy należy zlikwidować prace domowe dla uczniów?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 13:00
Rzecznik praw dziecka interweniował u minister edukacji w sprawie nadmiaru zadawanych uczniom prac domowych. Chciał zainteresować resort zbyt dużą ingerencją szkoły w życie prywatne uczniów i ich rodzin.
rozwiń zwiń