Kilogramy wiedzy w tornistrze

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 13:00
Sprawa zbyt ciężkich tornistrów powraca jak bumerang, zazwyczaj na początku roku szkolnego. Tymczasem we wrześniu rozmowy o ich odchudzeniu są zazwyczaj spóźnione.
Audio
  • Kilogramy wiedzy w tornistrze (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

– Plecaki moich dzieci są dość ciężkie, ale nie ważą 8 kilogramów, jak te, o których piszą użytkownicy naszego serwisu – mówi Elżbieta Manthey, redaktor naczelna portalu internetowego Juniorowo.

Tornistry dzieci są wypełnione zeszytami i podręcznikami – niezbędnymi zarówno w szkole, jak i w domu. Co można zrobić, by najmłodsi nie musieli dźwigać ciężarów? – Są szkoły, gdzie nie ma obowiązku wykonywania prac domowych. To sprawia, że dzieci nie muszą wracać do domu z książkami. Inną metodą jest to, co praktykują niektóre wydawnictwa. Oferują one podręczniki w wersji papierowej i elektronicznej. Dzięki temu uczeń wraca do domu jedynie z zeszytami i prace domowe odrabia używając e-booków – dodaje rozmówczyni Katarzyny Pruchnickiej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której zastanawiamy się  wspólnie z Łukaszem Gorczycą – nad tym, co robi "Bałwan w lodówce" – a to za sprawą książki jego autorstwa pod takim właśnie tytułem. Znajduje się w niej dziesięć opowiadań, dziesięciu współczesnych artystów i znakomite ilustracje Krzysztofa Gawronkiewicza.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Elżbieta Manthey (redaktor naczelna serwisu internetowego Juniorowo), Łukasz Gorczyca (autor książki "Bałwan w lodówce")
Data emisji: 5.12.2017
Godzina emisji: 23.09

ml/mk

Czytaj także

Łagodny powrót do szkoły. Jak to się robi?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 00:35
– Niektórzy nauczyciele potrafią tak prowadzić klasę, by była to radość ze spotkania, ciekawych doświadczeń i ćwiczeń, zabawa z nauką – mówi psycholog, Jarek Żyliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy należy zlikwidować prace domowe dla uczniów?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 13:00
Rzecznik praw dziecka interweniował u minister edukacji w sprawie nadmiaru zadawanych uczniom prac domowych. Chciał zainteresować resort zbyt dużą ingerencją szkoły w życie prywatne uczniów i ich rodzin.
rozwiń zwiń