Jak wychowywać dziecko z zespołem Aspergera?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:00
Jak żyje się rodzinie, w której jedno z dzieci cierpi na zespół Aspergera? Gościem Katarzyny Pruchnickiej była mama Tymka, która opowiadał o tym, jak pokonuje codzienne trudności.
Audio
  • Jak wychowywać dziecko z zespołem Aspergera? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Photographee.eu

– Zespół Aspergera to taki stan umysłu, w którym dziecko doświadcza świata bardziej, jest o wiele wrażliwsze. Kiedy bodźców związanych między innymi z dotykiem, zapachem, temperaturą i z innymi ludźmi jest za dużo, dziecko bardzo się męczy. Przez to nie potrafi złapać poczucia bezpieczeństwa. Wtedy nasza pociecha potrafi stać się trudna, nieżyczliwa, agresywna lub chce uciekać – mówi Marta Iwanowska-Polkowska. 

Mama Tymka opowiada o trudnościach związanych z wychowywaniem dziecka z zespołem Aspergera, ale również daje wskazówki, jak sobie z nimi radzić. 

W drugiej części audycji Marek Józefiak z Greenpeace Polska analizuje raport "Polskie przedszkola w smogu". Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Marek Józefiak (pracownik Greenpeace Polska), Marta Iwanowska-Polkowska (matka Tymka cierpiącego na zespół Aspergera)
Data emisji: 16.01.2018
Godzina emisji: 23.08

kw/mk

Czytaj także

Kilogramy wiedzy w tornistrze

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 13:00
Sprawa zbyt ciężkich tornistrów powraca jak bumerang, zazwyczaj na początku roku szkolnego. Tymczasem we wrześniu rozmowy o ich odchudzeniu są zazwyczaj spóźnione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto wybrać dla dziecka leśne przedszkole?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 11:26
W Polsce coraz częściej powstają leśne przedszkola. Czym się różnią od tych powszechnie nam znanych i dlaczego warto wysłać swoją pociechę do takiej placówki? 
rozwiń zwiń