Czy nauka pisania jest jeszcze potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 11:10
W dobie komputerów, smartfonów czy tabletów, coraz rzadziej piszemy ręcznie. Jak to wygląda wśród dzieci? Czy ważna jest nauka pisania? 
Audio
  • Czy nauka pisania jest jeszcze potrzebna? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Cait Eire

shutterstock_785342815 leśne przedszkole 1200.jpg
Dlaczego warto wybrać dla dziecka leśne przedszkole?

– To, co warto wiedzieć, gdy wprowadzamy dzieci w umiejętność pisania, że one z literami i tekstem spotykają się na co dzień. Są w ich życiu codziennym. Warto pamiętać również, że trzeba dawać im okazję do konstruowania swojej umiejętności, a nie tylko kopiowania wzorów, które otrzymują od nauczyciela – stwierdziła prof. Małgorzata Żytko z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. 

Kiedy dokładnie zacząć wprowadzać dziecko do nauki pisania? – Jeżeli maluchy zaczynają zadawać pytania typu: co tutaj jest napisane? Próbują też tworzyć pewne napisy, to wtedy jest to początek umiejętności. Wtedy dzieci zaczynają rozumieć, że człowiek przekazuje informację za pomocą znaków – podkreśliła prof. Małgorzata Żytko.  

Czy w dobie nowych technologii piszemy coraz rzadziej? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszono także problem nauki matematyki.  

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: prof. Małgorzata Żytko (Wydział Pedagogiczny, Uniwersytet Warszawski), Małgorzata Grymuza (ekspert szkół matematyki, MathRiders Polska)
Data emisji: 30.01.2018
Godzina emisji: 23.07

kw

Czytaj także

Dla kogo jest kosmos? To proste. Dla dziewczynek!

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 17:00
– Mam przed sobą kosmos. Jest on piękny, cudowny, kolorowy, ale nie różowy. Jest to magazyn "Kosmos dla dziewczynek" – mówi Katarzyna Pruchnicka, prowadząca audycję "Godzina wychowawcza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto wybrać dla dziecka leśne przedszkole?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 11:26
W Polsce coraz częściej powstają leśne przedszkola. Czym się różnią od tych powszechnie nam znanych i dlaczego warto wysłać swoją pociechę do takiej placówki? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wychowywać dziecko z zespołem Aspergera?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:00
Jak żyje się rodzinie, w której jedno z dzieci cierpi na zespół Aspergera? Gościem Katarzyny Pruchnickiej była mama Tymka, która opowiadał o tym, jak pokonuje codzienne trudności.
rozwiń zwiń