X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Autystyczne dzieci w przedszkolu i szkole. Jak je wspierać?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 14:44
– Często trudności zaczynają się już od przedszkola. Wcześniej, gdy dzieci przebywały w domu z najbliższymi, rodzice nie dostrzegali problemów. Po trafieniu do większej grypy dzieci zaczynają się kłopoty – przyznaje Katarzyna Pęczak.
Audio
  • Specjalne potrzeby dzieci z autyzmem. Jak je wspierać? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Africa Studio

shutterstock_790443955 Asperger 1200.jpg
Jak wychowywać dziecko z zespołem Aspergera?

Jak mówi gość Katarzyny Pruchnickiej, grupa wiąże się z dużymi wymaganiami. – Wszystko szybko się zmienia, jest nieprzewidywalne. Rówieśnicy biegają, krzyczą. Nie zawsze wiadomo dlaczego, co może być trudne dla dzieci z autyzmem – ocenia Katarzyna Pęczak. Dodatkowo dzieci z autyzmem mają trudności sensoryczne, czyli z przetwarzaniem różnych bodźców zmysłowych wzrokowych, słuchowych, ale też związanych z dotykiem. – Dzieciaki typowo rozwijające się lubią się przepychać, kitłaszą się. Dla dzieci z autyzmem nie zawsze to jest przyjemne. Nie zawsze lubią się przytulać. Mogą na takie sytuacje reagować lękowo czy agresją – przyznaje gość "Godziny wychowawczej". 

Szkoła jest wielokrotnie większym wyzwaniem w związku z wymaganiami edukacyjnymi i społecznymi. Jak wspierać aktywności dzieci z autyzmem? Czym jest inicjatywa kina przyjaznego sensorycznie? Dlaczego jest to tak istotne nie tylko dla dzieci z autyzmem, ale i dla ich rodziców? 


nastolatek depresja 1200 free
Jak walczyć z depresją u dzieci i młodzieży?

W audycji mówiliśmy także o tym, jak zachęcić dzieci do tego, by sport wszedł na stałe w szkolno-domową codzienność. – Sukcesy polskich sportowców w ostatnich latach sprawiły, że zainteresowanie sportem u dzieci i młodzieży wzrosło. To bardzo dobrze. Najważniejsze jest by ten sport wpleść w nasze życie. Trzeba pamiętać, że to, że gdy ktoś idzie droga sportową, nie znaczy, że nie może być dobrym uczniem, podejmować innych wyzwań. Dzieci mają różne pasje i naszą – trenerów, rodziców i wychowawców rolą, jest rozwijanie u młodego człowieka wszystkich jego zainteresowań – mówi Błażej Maresz, twórca Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Materiał dodatkowy: Izabela Woźniak
Goście: Katarzyna Pęczak (psycholog, fundacja Autismus), Helena Suchta (terapeutka, Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach) Błażej Maresz (trener, twórca Warszawskiego Klubu Kolarskiego)
Data emisji: 27.02.2018
Godzina emisji: 23.07

gs/jp

Czytaj także

Kilogramy wiedzy w tornistrze

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 13:00
Sprawa zbyt ciężkich tornistrów powraca jak bumerang, zazwyczaj na początku roku szkolnego. Tymczasem we wrześniu rozmowy o ich odchudzeniu są zazwyczaj spóźnione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto wybrać dla dziecka leśne przedszkole?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 11:26
W Polsce coraz częściej powstają leśne przedszkola. Czym się różnią od tych powszechnie nam znanych i dlaczego warto wysłać swoją pociechę do takiej placówki? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nauka pisania jest jeszcze potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 11:10
W dobie komputerów, smartfonów czy tabletów, coraz rzadziej piszemy ręcznie. Jak to wygląda wśród dzieci? Czy ważna jest nauka pisania? 
rozwiń zwiń