O młodzieży "zwolnionej z teorii"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 08:00
W audycji chwaliliśmy młodzież. Ta dzisiejsza dużo wie, wieloma rzeczami się interesuje pozaszkolnie i nie traci z pola widzenia innych ludzi wokół siebie.
Audio
  • Młodzi, ambitni, kompetentni i "Zwolnieni z teorii" (Godzina wychowawcza/Trójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: GiorgioMagini/Shutterstock.com

shutterstock_785342815 leśne przedszkole 1200.jpg
Dlaczego warto wybrać dla dziecka leśne przedszkole?

To oczywiście uogólnienie, ale chyba lepsza jest pozytywna generalizacja niż zbyt często używane westchnienie: "ach, ta dzisiejsza młodzież".

"Zwolnieni z teorii" – pod tym hasłem młodzi ludzie pokazują, jak mogłaby wyglądać Warszawa bez wielkich reklam; uczą Poznaniaków, jak prawidłowo korzystać ze schodów ruchomych; zachęcają przedszkolaków i uczniów do czytania książek – właśnie takie projekty społeczne realizowane są w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii".

– My uważamy, że współpraca, umiejętność pracy w zespole, to jest "drugi angielski". Tak jak kiedyś język angielski był bardzo ważny, żeby odnaleźć się na rynku pracy, tak teraz kluczową kompetencją dla pracodawców jest współpraca. Olimpiada "Zwolnieni z teorii" to jedna z najlepszych okazji, żeby uczyć się pracy w grupie – mówi Rafał Flis, wiceprezes fundacji Social Wolves, organizator olimpiady.

Jakie zadania czekają na uczestników wydarzenia "Zwolnieni z teorii"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której mówimy również o młodym, gimnazjalnym zespole jazzowym – na razie bez nazwy. To kilkoro wyjątkowych młodych ludzi, którzy są właśnie w trakcie charytatywnej trasy koncertowej.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Andrzej Ludew (menadżer muzyczny), Ludwika Ludew, Franciszek Piotrowski, Wiktor Sygnowski (członkowie zespołu jazzowego), Jakub Borkowski (młodszy menadżer zespołu jazzowego), Ewa Świeżewska (redaktor naczelna portalu Kulturka.pl, autorka książki "Wszystko dla Klary, czyli historia fantastycznego pomysłu"), Rafał Flis (wiceprezes fundacji Social Wolves, organizator olimpiady "Zwolnieni z teorii")
Data emisji: 13.03.2018
Godzina emisji: 23.08

kw/mk

Czytaj także

Czy nauka pisania jest jeszcze potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 11:10
W dobie komputerów, smartfonów czy tabletów, coraz rzadziej piszemy ręcznie. Jak to wygląda wśród dzieci? Czy ważna jest nauka pisania? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak walczyć z depresją u dzieci i młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 12:00
23 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej mówi się o tej chorobie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autystyczne dzieci w przedszkolu i szkole. Jak je wspierać?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 14:44
– Często trudności zaczynają się już od przedszkola. Wcześniej, gdy dzieci przebywały w domu z najbliższymi, rodzice nie dostrzegali problemów. Po trafieniu do większej grypy dzieci zaczynają się kłopoty – przyznaje Katarzyna Pęczak.
rozwiń zwiń