X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak radzić sobie z maturalnym stresem?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 00:30
Maj, kwitnące kasztany i zapach zbliżających się wakacji, ale najpierw egzamin dojrzałości. Matura to dla wielu uczniów wydarzenie spędzające sen z powiek. Co robić, aby ze spokojem przeżyć te majowe dni?  
Audio
Gorzów Wielkopolski, 07.05.2018. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego z matematyki.
Gorzów Wielkopolski, 07.05.2018. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego z matematyki.Foto: PAP/Lech Muszyński

młodzież park tablety kultura cyfrowa 1200x660.jpg
O młodzieży "zwolnionej z teorii"

– Większość ludzi na tym etapie ogarnia coś, co nazywam 'blokadą poznawczą". One z tego stresu nie są w stanie się uczyć w ostatnich dniach przed maturą. Jeżeli chcemy pomóc naszym dzieciom, to warto zabrać je do kina, na spacer czy lody, żeby choć na chwilę oderwali się myślami od tego co ma być na następny dzień – mówi psychoterapeutka Iwona Centka. – Nie dokładajmy im większego stresu. Oni i tak mają wielką presję. Przez całą trzecią klasę słyszeli "ucz się, bo matura". Przed samym egzaminem można mieć już dosyć – dodaje. 

Co możemy zaproponować naszym dzieciom na kilka dni przed maturą? Jak rodzicie powinni sobie radzić ze stresem związanym z egzaminem swoich pociech? 

W audycji poruszono również temat wspólnej pracy w ogrodzie. Wraz z dziećmi warto spędzić dzień na działce, we własnym ogrodzie, lub w Służewieckim Domu Kultury. Czy można odpoczywać pracując? Dlaczego warto to robić wraz z naszymi pociechami? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Iwona Centka (psychoterapeutka), Marta Rybicka (Służewiecki Dom Kultury), Paula Jeziorek (inicjatorka działań artystyczno-aktywistycznych)
Data emisji: 8.05.2018
Godzina emisji: 23.08

kw

Czytaj także

Wychowanie i edukacja dzieci z zespołem Downa

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 00:00
21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa. Symbolizuje trzeci chromosom w 21. parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skomplikowany świat nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 00:00
W "Godzinie wychowawczej" rozmawialiśmy o bliskości, jej potrzebie i braku w świecie nastolatka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja w obszarze zrównoważonego rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 00:00
ONZ ustanowiło w 2015 roku siedemnaście celów zrównoważonego rozwoju. Zostały one tak podzielone, aby wszyscy ludzie na Ziemi mieli poczucie, że mogą mieć wpływ na świat.
rozwiń zwiń