X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak rozmawiać z dziećmi o chorobie babci lub dziadka?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 00:00
Często stereotypowo myślimy, że osoba starsza nie potrzebuje już niczego, ma swój telewizor, swoje wyszywanki i koniec, już przeżyła życie - mówi gość audycji.
Audio
  • Jak rozmawiać z dziećmi o chorobie babci lub dziadka? (Trójka/Godzina wychowawcza)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

Jak zmienić takie podejście do osób w podeszłym wieku? Jak zachęcić wnuki do częstszego kontaktu z dziadkami? Jak rozmawiać z dziećmi o chorobach? 

"Niezapominajka" to książka o wyrozumiałości, ale też o zetknięciu się dziecka z dorosłością. – Przede wszystkim chciałam w niej przedstawić wszystkie miłe wspomnienia związane z babcią, drobne sprawy, sytuacje, które mi się z nią kojarzą. Książka opowiada też o tej drugiej stronie, o problemach, w tym wypadku z pamięcią – mówi Agnieszki Świętek, autorka "Niezapominajki". 

O tym, jak ważna jest relacja wnuków z dziadkami opowiedziała Maria Adamiec z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". – Często stereotypowo myślimy, że osoba starsza nie potrzebuje już niczego, ma swój telewizor, swoje wyszywanki i koniec, już przeżyła życie. Promyczkiem nadziei są osoby, które mimo wieku, nadal rozwijają swoje pasje. Ich aktywizacja jest ważna również ze względów zdrowotnych – tłumaczy Maria Adamiec. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówiliśmy również o zbliżającej się konferencji "Szkoła z zespołem Aspergera". 

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Agnieszki Świętek (autorka książki "Niezapominajka"), Maria Adamiec (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę", koordynatorka konkursu "Seniorzy w akcji" i tutorka projektów międzypokoleniowych), Marta Polkowska (psycholog, coach, matka syna z zespołem Aspergera), Izabela Hindziuk–Machnica (współzałożycielka Ale Klubu, autorka bloga Zrozumieć AS’a, matka syna z zespołem Aspergera)
Data emisji: 24.09.2018
Godzina emisji: 23.08

jcz/ml

Czytaj także

Wakacyjne szaleństwa naszych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 00:00
Wakacje to okres, w którym dziecko może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Jak zadbać o to, żeby granice nie zostały przekroczone? Na co można pozwolić swoim pociechom? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tęsknota w czasie wakacji

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 00:00
Wakacje wciąż trwają, a nasze pociechy wyjeżdżają wraz z rówieśnikami w różne części Polski i nie tylko. To czas rozłąki i związana z nią tęsknota. Jak nie należy jej się bać? Jak pomóc tęskniącym dzieciom, ale również rodzicom? 
rozwiń zwiń