Jak nie zgubić sportowego zapału jesienią?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 00:00
Jesienna pogoda nie zawsze sprzyja wyjściom na zewnątrz. Jednak nic nie wpływa lepiej na nasze samopoczucie i zdrowie, jak ruch na świerzym powietrzu. Jak zachować sportowy zapał w czasie jesiennej pluchy?
Audio
  • Jak zachęcić rodzinę do aktywnego wypoczynku jesienią? (Trójka/Godzina wychowawcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Victoria_Borodinova/Pixabay

Ewa Świerżewska z portalu Qlturka.pl opowiedziała o tym, jak nie stracić chęci do aktywnego wypoczynku, kiedy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu. – Po pierwsze to kwestia nastawienia, bo to jest najważniejsze. Po drugie, jak mówią Skandynawowie: nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. Musimy pamiętać, by podczas wyjść na rowery wszyscy byli ciepło ubrani. Stroje nie mogą też krępować ruchów – mówi gość audycji. Ewa Świerżewska poradziła także, by podczas wycieczek zaplanować trasę tak, aby po drodze znajdowało się miejsce, w którym można napić się ciepłej herbaty. – Nie rezerwujmy tylko pięknych dni na ruch, ale to może być stała aktywność. To buduje u dziecka nawyk ruchu – dodała gość audycji.

Jak ciekawie można spędzić czas z rodziną na świeżym powietrzu? Agnieszka Czerwińska i Przemysław Pasek z Fundacji Ja Wisła opowiedzieli o wycieczkach, które organizują brzegiem Wisły. – Te wyprawy nad rzekę są dla dzieci, ale także dla dorosłych, bo im też mamy ciekawe rzeczy do przekazania. Cieszymy się, że możemy poznać ludzi, którzy lubią spędzać czas w terenie, tak jak my – powiedziała Agnieszka Czerwińska.

Co zrobić, kiedy dziecko na słowo "spacer" reaguje krzykiem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Ewa Świerżewska (portal Qulrutka.pl), Agnieszka Czerwińska i Przemysław Pasek (Fundacja Ja Wisła)
Data emisji: 3.12.2018
Godzina emisji: 23.08

kg/ml

Czytaj także

Wakacyjne szaleństwa naszych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 00:00
Wakacje to okres, w którym dziecko może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Jak zadbać o to, żeby granice nie zostały przekroczone? Na co można pozwolić swoim pociechom? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tęsknota w czasie wakacji

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 00:00
Wakacje wciąż trwają, a nasze pociechy wyjeżdżają wraz z rówieśnikami w różne części Polski i nie tylko. To czas rozłąki i związana z nią tęsknota. Jak nie należy jej się bać? Jak pomóc tęskniącym dzieciom, ale również rodzicom? 
rozwiń zwiń