X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak nie zgubić sportowego zapału jesienią?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 00:00
Jesienna pogoda nie zawsze sprzyja wyjściom na zewnątrz. Jednak nic nie wpływa lepiej na nasze samopoczucie i zdrowie, jak ruch na świerzym powietrzu. Jak zachować sportowy zapał w czasie jesiennej pluchy?
Audio
  • Jak zachęcić rodzinę do aktywnego wypoczynku jesienią? (Trójka/Godzina wychowawcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Victoria_Borodinova/Pixabay

Ewa Świerżewska z portalu Qlturka.pl opowiedziała o tym, jak nie stracić chęci do aktywnego wypoczynku, kiedy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu. – Po pierwsze to kwestia nastawienia, bo to jest najważniejsze. Po drugie, jak mówią Skandynawowie: nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. Musimy pamiętać, by podczas wyjść na rowery wszyscy byli ciepło ubrani. Stroje nie mogą też krępować ruchów – mówi gość audycji. Ewa Świerżewska poradziła także, by podczas wycieczek zaplanować trasę tak, aby po drodze znajdowało się miejsce, w którym można napić się ciepłej herbaty. – Nie rezerwujmy tylko pięknych dni na ruch, ale to może być stała aktywność. To buduje u dziecka nawyk ruchu – dodała gość audycji.

Jak ciekawie można spędzić czas z rodziną na świeżym powietrzu? Agnieszka Czerwińska i Przemysław Pasek z Fundacji Ja Wisła opowiedzieli o wycieczkach, które organizują brzegiem Wisły. – Te wyprawy nad rzekę są dla dzieci, ale także dla dorosłych, bo im też mamy ciekawe rzeczy do przekazania. Cieszymy się, że możemy poznać ludzi, którzy lubią spędzać czas w terenie, tak jak my – powiedziała Agnieszka Czerwińska.

Co zrobić, kiedy dziecko na słowo "spacer" reaguje krzykiem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Ewa Świerżewska (portal Qulrutka.pl), Agnieszka Czerwińska i Przemysław Pasek (Fundacja Ja Wisła)
Data emisji: 3.12.2018
Godzina emisji: 23.08

kg/ml

Czytaj także

Wakacyjne szaleństwa naszych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 00:00
Wakacje to okres, w którym dziecko może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Jak zadbać o to, żeby granice nie zostały przekroczone? Na co można pozwolić swoim pociechom? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tęsknota w czasie wakacji

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 00:00
Wakacje wciąż trwają, a nasze pociechy wyjeżdżają wraz z rówieśnikami w różne części Polski i nie tylko. To czas rozłąki i związana z nią tęsknota. Jak nie należy jej się bać? Jak pomóc tęskniącym dzieciom, ale również rodzicom? 
rozwiń zwiń