X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tak" i "nie" w relacjach z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 00:00
W tym wydaniu audycji Katarzyna Pruchnicka wraz ze swoimi gośćmi rozmawia o dwóch prostych, ale ważnych słowach: "tak" i "nie".
Audio
  • Czy potrafimy odmówić dziecku? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Okładka książki "Einstein na wiązce światła" Okładka książki "Einstein na wiązce światła"

– Wydaje się, że naszym rodzicom łatwiej było powiedzieć "nie". Kiedyś po prostu było więcej zakazów. My jesteśmy pokoleniem, które chce inaczej. To "nie", które słyszeliśmy, wiązało się z jakimś odrzuceniem czy karaniem. Kojarzy się nam to z bardzo nieprzyjemnym odczuciem – zaznacza Joanna Ogrodowska, trenerka Familylab Polska. – Nie chcemy krzywdzić naszych dzieci, dlatego zastanawiamy się jak to zrobić, aby być rodzicami darzącymi szacunkiem swoje pociechy. Z "nie" mamy największy kłopot, kiedy dziecko o coś prosi, a my teoretycznie jesteśmy w stanie zapewnić tę zachciankę – dodaje.

Kto ma większy problem z "nie": rodzice czy dzieci? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której mówimy również o książce "Einstein na wiązce światła".

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Joanna Ogrodowska (trenerka Familylab Polska), Anna Łukasik (pedagog)
Data emisji: 20.05.2019
Godzina emisji: 23.07

kw/mk

Czytaj także

"Niesamowity wszechświat", czyli astronomia dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 00:00
– Zaczęło się od pytań mojej córki, która chciała wiedzieć jak najwięcej o gwiazdach, planetach. W międzyczasie zaczęłam prowadzić wykłady popularnonaukowe i wiele pytań, które mi tam zadawano, zaskoczyło mnie – mówi Karolina Bąkowska, autorka książki "Niesamowity wszechświat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta z dziećmi. Jak świętować unikając napięć?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 00:00
– Jestem ojcem trójki małych dzieci. Mam trzy córki: pięcioletnią, trzyletnią i roczną. Pojęcie obrusu, który nie ma plam i ubrań, które są idealnie schludne jest mi całkowicie obce – przyznał Tomasz Bułhak, autor bloga i książki "Tata w budowie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwujęzyczność. Jak wpływa na dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 00:00
– Jeżeli mama mówi po polsku, a tata mówi po angielsku i zakładam, że wzjamenie rozumieją obydwa te języki, dziecko automatycznie będzie także je rozumiało – mówi Małgorzata Kicana, dyrektor metodyczny Szkoły Językowej Uniwersytetu SWPS. 
rozwiń zwiń