X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdy dziecko spędza wakacje w sieci

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 23:59
Nawet w czasie wakacji zapracowani rodzice nie są w stanie poświęcić swoim pociechom wystarczającej ilości czasu. Ich rolę najczęściej przejmują media społecznościowe, gry e-sportowe i streamingi. 
Audio
  • Dziecko i internet – niebezpieczny duet (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/sakkmesterke

O ciemne zaułki internetu oraz jego wpływ na myślenie i funkcjonowanie dziecka, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, zapytaliśmy Lucynę Kicińską i Macieja Kępkę, prelegentów fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę", zajmującej się ochroną bezpieczeństwa i podmiotowości najmłodszych.

– Wakacje to okres, w którym dziecko powinno odpocząć, w którym powinno zaangażować się w jakąś aktywność na świeżym powietrzu, żeby coś pozwiedzało, spędziło czas z rówieśnikami. Natomiast jeżeli jest tak, że dziecko zostaje samo w domu, nie ma pomysłu na wyjście na zewnątrz, to bardzo szybko może dojść do tego, że ono już kompletnie nie będzie chciało wychodzić. To, co znajdzie w Internecie, to co stanie się z jego myślami i uczuciami w związku z tym, że będzie grało cały dzień, to będzie dla niego coś bardzo atrakcyjnego, nie będzie wywoływało konieczności zmierzenia się w relacjach rówieśniczych – wyjaśnia Lucyna Kicińska.

– Dzieci w internecie często oglądają rzeczy, które wydają im się prawdziwe. Rolą rodziców, dorosłych jest pokazywanie, że to, co tam jest, niekoniecznie musi być prawdą – dodaje specjalista.

Jak godziny spędzone przed ekranem oddziałują na zdrowie fizyczne dzieci i nastolatków? Jaka jest różnica pomiędzy towarzyszeniem dziecku w korzystaniu z sieci, a kontrolowaniem go?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Lucyna Kicińska i Maciej Kępka (Fundacja "Dajemy Dzieciom Siłę")
Data emisji: 5.08.2019
Godzina emisji: 23.07

kr/kw

Czytaj także

Jakie zagrożenia czekają na dzieci w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 12:00
Niemal każdy z nas ma w domu komputer z dostępem do internetu. Korzystają z tego także nasze dzieci. Czy jednak mamy pełną wiedzę na temat treści, które nasze pociechy przeglądają w sieci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet to nie samo zło

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 00:00
Coraz częściej spotykamy się z opinią, że dzieci powinny korzystać z internetu pod nadzorem osób starszych, a to ze względu na łatwy dostęp do treści nieodpowiednich dla najmłodszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak chronić dzieci przed hejtem w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 00:00
W poniedziałkowej "Godzinie wychowawczej" poruszyliśmy dwa bardzo ważne tematy. Obydwa łączą się z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku.
rozwiń zwiń