Kim są bajkoedukatorzy?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 00:00
– W Polsce mamy 987 bibliotek. Wierzymy, że otworzymy tysięczną – mówił Michał Stępień, bajkoedukator z fundacji Zaczytani.org.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/New Africa

"Chłopiec znikąd" Katherine Marsh, wyd. Widnokrąg "Chłopiec znikąd" Katherine Marsh, wyd. Widnokrąg

Bajkoedukatorzy otwierają przed dziećmi i dorosłymi świat dzięki literaturze. Za pomocą zawartych w niej metafor pokazują im nowe postawy i wzorce zachowań. Ich celem jest promowanie czytelnictwa i edukacja społeczna. Zbierają książki i otwierają biblioteki w przestrzeniach społecznych zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach – na szpitalnych oddziałach dziecięcych centrach aktywności lokalnej czy domach seniorów.

– Najważniejszym elementem działalności naszej fundacji jest zbiórka książek, która zawsze ma miejsce wiosną. Startujemy 23 kwietnia, czyli w Światowy Dzień Książki. Do 24 maja będziemy mieć ponad 2 tys. punktów w całej Polsce, gdzie będzie można oddać książki, które my dostarczymy szpitalom i wszelkim innym instytucjom – zapowiedział aktywista.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której podjęliśmy także temat nauki tolerancji, zainspirowany książką "Chłopiec znikąd" Katherine Marsh. Publikacja w 2018 r. została uznana za najlepszą książkę dla dzieci przez "Washington Post" oraz za jedną z 10 najlepszych powieści dla nastolatków przez "New York Times".

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Natalia Gebert (współzałożycielka inicjatywy "Dom otwarty", prowadząca warsztaty dla dzieci dotyczące tematyki uchodźczej), Michał Stępień (bajkoedukator z fundacji Zaczytani.org)
Data emisji: 28.10.2019
Godzina emisji: 23.08

kr


Czytaj także

Dlaczego czasem potrzebujemy odpocząć bez dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 23:59
Dlaczego czasem czujemy konieczność odpoczynku bez naszych pociech? Czy powodem jest brak umiejętności odpoczywania wspólnie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Aspergera i szkoła

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 00:00
W dniach 28-29 września w Warsaw Plaza Hotel w stolicy odbędzie się 5. Konferencja dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera. Temat tegorocznej edycji to "Szkoła z Zespołem Aspergera". O wydarzeniu opowiedzieli nam współorganizatorzy i prelegenci konferencji, a jednocześnie rodzice dzieci z tym zaburzeniem, Izabela Hnidziuk-Machnica i Marcin Polkowski.
rozwiń zwiń