Jak rodzinnie spędzić święta?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 23:59
Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa pakiet dobrych rad, który pomoże w tym, by święta były czasem miłości, spokoju i dobrego bycia razem.  
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Syda Productions/Shutterstock.com

Czy powinniśmy dążyć do tego, aby perfekcyjnie przygotować dom i samych siebie do świąt? – Idealny obraz świąt, wykreowany przez media i celebrytów, jest naprawdę przepiękny, ale niemożliwy do zrealizowania przez zwykłego człowieka – mówi psychoterapeutka Iwona Centka.

Dlaczego, zdaniem gościa Katarzyny Pruchnickiej, "instagramowa presja" odbiera świętom ich sens i magię? Co zrobić, by wszyscy domownicy poczuli ważni i docenieni? Jakich zachowań powinniśmy unikać? A może dobrym rozwiązaniem jest spędzenie świąt bez rodziny?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której rozmawiamy Agnieszką Kręglicką także o wigilijnej kolacji – co przygotować dla dzieci, jeśli tradycyjne menu jest dalekie od preferencji najmłodszych?

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Iwona Centka (psychoterapeutka), Agnieszka Kręglicka (restauratorka) 
Data emisji: 23.12.2019
Godzina emisji: 23.07

kw/ml

Czytaj także

Kim są bajkoedukatorzy?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 00:00
– W Polsce mamy 987 bibliotek. Wierzymy, że otworzymy tysięczną – mówił Michał Stępień, bajkoedukator z fundacji Zaczytani.org.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak opowiadać dzieciom o Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 00:00
W jaki sposób powinniśmy rozmawiać z najmłodszymi o Polsce i patriotyzmie? Odpowiedzi na to pytanie szukamy z Anną Skowrońską, autorką inspirującej książki "Alfabet polski", oraz Małgorzatą Żmijską, kuratorką wystawy "Przytul Polskę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak respektujemy prawa dziecka na co dzień?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 03:00
– Konwencja ta jest dla nas drogowskazem, wskazującym kierunek działań naszej organizacji. W trakcie takich rocznic nie ograniczamy się do celebrowania, ale też staramy się wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość i zastanowić się, co możemy robić jako społeczeństwo, żeby prawa dziecka były respektowane – mówi Ewa Falkowska z UNICEF Polska w 30 rocznicę przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ międzynarodowej Konwencji o prawach dziecka.
rozwiń zwiń