Piękne i trudne rodzicielstwo

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 23:55
– Rozwój widzę, jako indywidualny proces, podczas którego stajemy się lepszą wersją siebie – mówiła w audycji Marta Iwanowska-Polkowska, psycholożka, mama dziecka z zespołem Aspergera. 
Audio
  • Rozwój a rodzicielstwo (Godzina wychowawcza/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/ Africa Studio

– Manufaktura rozwoju to taka przestrzeń, w której pracuje dużo z kobietami, ale z mężczyznami również. Poruszam takie tematy jak: autentyczność, odwaga, budowanie zaufania i prawdziwej współpracy. Dużo pracuję w tematach związanych z emocjami w życiu czy w pracy – wyjaśniła w "Godzinie wychowawczej" Marta Iwanowska-Polkowska. 

Jak zmiany mogą wpłynąć na nasze rodzicielstwo? Dlaczego rozwój jest tak ważny?  

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Gość: Marta Iwanowska-Polkowska (psycholożka, mama dziecka z zespołem Aspergera)
Data emisji: 06.01.2020
Godzina emisji: 23.10

kw/gs

Czytaj także

Jak opowiadać dzieciom o Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 00:00
W jaki sposób powinniśmy rozmawiać z najmłodszymi o Polsce i patriotyzmie? Odpowiedzi na to pytanie szukamy z Anną Skowrońską, autorką inspirującej książki "Alfabet polski", oraz Małgorzatą Żmijską, kuratorką wystawy "Przytul Polskę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak respektujemy prawa dziecka na co dzień?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 03:00
– Konwencja ta jest dla nas drogowskazem, wskazującym kierunek działań naszej organizacji. W trakcie takich rocznic nie ograniczamy się do celebrowania, ale też staramy się wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość i zastanowić się, co możemy robić jako społeczeństwo, żeby prawa dziecka były respektowane – mówi Ewa Falkowska z UNICEF Polska w 30 rocznicę przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ międzynarodowej Konwencji o prawach dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak uchronić dziecko przed zagrożeniem?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 23:59
"Zły dotyk. NIE" to książka, która, uświadamia dziecku, czym jest molestowanie seksualne. W prosty, praktyczny sposób mówi, co zrobić, gdy ktoś przekracza granicę. Pięć komiksowych historii pokazuje pięć różnych sytuacji zagrożenia, z jakimi dziecko może się zetknąć.
rozwiń zwiń