X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wspólny świat" dla dzieci ze spektrum autyzmu i ich rodziców

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 23:55
– Mamy do czynienia z coraz większą wiedzą na temat autyzmu i lepszy dostęp do diagnostyki, ale też nie bez znaczenia jest nasza cywilizacja, warunki, w których żyjemy – mówiła w Trójce Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat".
Audio
  • Jak zapewnić jak najlepszą opiekę dzieciom i młodzieży ze spektrum autyzmu? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Ya_Anna_Koneva

"Jak wspierać rozwój przedszkolaka?" Monika Sobkowiak, wyd. Edgar "Jak wspierać rozwój przedszkolaka?" Monika Sobkowiak, wyd. Edgar

Centrum Stowarzyszenia "Wspólny Świat" w Białej Podlaskiej działa już od 2007 roku. Program placówki skupia się nie tylko na dzieciach i młodzieży dotkniętej autyzmem oraz innymi zaburzeniami z jego spektrum, ale również na osobach dorosłych. "Wspólny Świat" to m.in. ośrodek terapii i diagnostyki, punkty konsultacyjne, możliwość wykonania badań przesiewowych oraz grupy wsparcia zarówno dla rodziców, jak i rodzeństwa podopiecznych.

– To kluczowe, aby interwencja w stosunku do dziecka zagrożonego lub zdiagnozowanego była jak najwcześniejsza, żeby rodzina jak najwcześniej wiedziała, co robić. Wszyscy wiemy, że to warunkuje późniejszy komfort życia i postępy tego dziecka – podkreślała prezes stowarzyszenia. – Mówi się o predyspozycjach genetycznych, które rozwijają autyzm, ale musi być coś w naszym środowisku, jakiś czynnik wyzwalający, który sprawia, że mamy do czynienia z tak dużym zjawiskiem całościowych zaburzeń rozwoju. Tego nigdy wcześniej nie było. 10 lat temu założyliśmy przedszkole, rozpoczęliśmy od dwóch oddziałów przedszkolnych i dziewiątki dzieci. Dzisiaj tych dzieci  jest 64 – zastanawiała się nasza rozmówczyni.

Gościem Katarzyny Pruchnickiej była także Monika Sobkowiak, autorka książki "Jak wspierać rozwój przedszkolaka", z którą poruszyliśmy nie tylko temat wychowywania dzieci w wieku przedszkolnym, ale także próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, jak sprawić radość babciom i dziadkom w dniu ich święta.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Anna Chwałek (prezes Stowarzyszenia Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat", Monika Sobkowiak (autorka książki "Jak wspierać rozwój przedszkolaka")
Data emisji: 20.01.2020
Godzina emisji: 23.08

kr/mat. promocyjne

Czytaj także

Wychowanie i edukacja dzieci z zespołem Downa

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 00:00
21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa. Symbolizuje trzeci chromosom w 21. parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak" i "nie" w relacjach z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 00:00
W tym wydaniu audycji Katarzyna Pruchnicka wraz ze swoimi gośćmi rozmawia o dwóch prostych, ale ważnych słowach: "tak" i "nie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Aspergera i szkoła

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 00:00
W dniach 28-29 września w Warsaw Plaza Hotel w stolicy odbędzie się 5. Konferencja dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera. Temat tegorocznej edycji to "Szkoła z Zespołem Aspergera". O wydarzeniu opowiedzieli nam współorganizatorzy i prelegenci konferencji, a jednocześnie rodzice dzieci z tym zaburzeniem, Izabela Hnidziuk-Machnica i Marcin Polkowski.
rozwiń zwiń